Лацио ликува със Суперкупата след невероятна драма до последната секунда

4938
на 14.08.2017

Лацио е новият носител на Суперкупата на Италия. Тази вечер “орлите” надиграха драматично с 3:2 шампиона Ювентус във финалния сблъсък за трофея на стадион “Олимпико” в Рим.

Двата тима направиха страхотно зрелище и държаха зрителите в напрежение до последната секунда. Чиро Имобиле реализира първите два гола във вратата на “бианконерите”. Той сам си изработи дузпа и откри резултата в 32-ата минута, а в 54-ата вкара и втори гол за своя тим. Юве обаче показа характер и успя да изравни с две попадения на Пауло Дибала в 85-ата и 90-ата минута от дузпа. В 3-ата минута на добавеното време обаче Алесандро Мурджа се превърна в герой за “орлите”, вкарвайки за крайното 3:2 в тяхна полза.

Така Лацио завоюва Суперкупата за 4-ти път в своята история, докато за Ювентус това бе 6-ти загубен финал, предава Спортал. “Бианконерите” обаче остават с най-много отличия - 7, колкото има и Милан.