Лацио спечели Купата на Италия след 1:0 над Рома

6029
на 26.05.2013

Лацио спечели за шести път в своята история футболната купа на Италия, след като се наложи с 1:0 над съгражданите си от Рома на финала. За последно лациалите бяха печелили трофея през 2009-а година, а сегашната им победа им осигури ново участие в

турнира Лига Европа. Единственото попадение в срещата вкара Сенад Лулич в 71-ата минута, а в последните секунди гръцкият защитник Панайотис Тахцидис остави Рома с 10 играчи на терена заради червен картон. Мачът беше единствен изход и за двата

римски отбора към Европа, но в крайна сметка Рома остава без квота.

Босненецът Лулич вкара от близко разстояние, след като засече подаване от дясно на Антонио Кандрева. Кандрева нахлу рязко в наказателното поле и взе метър аванс, което беше достатъчно. Вратарят на Рома Богдан Лобонц не успя да отбие както трябва топката и само я укроти за Лулич, който от 3 метра я прати в мрежата му.

Матия Дестро, Франческо Тоти и Ерик Ламела бяха близо до изравняване на резултата, докато Мирослав Клозе и резервата Стефано Маури пропуснаха възможности да нанесат втори удар за Лацио. Най-близко до равенството беше Тоти, който минута след

гола от фаул едва не изравни. В мелето обаче вратарят Маркети и с помощта на горната греда успя да запази мрежата си.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си