Леброн Джеймс стана първият с над 39 000 точки в НБА

Баскетбол

5725
на 22.11.2023

Леброн Джеймс стана първият играч в историята, преминал границата от 39 хиляди отбелязани точки в Националната баскетболна асоциация. 38-годишният Джеймс завърши със 17 точки, 9 асистенции и 7 борби при убедителния успех на Лос Анджелис Лейкърс над гостуващия Юта със 131:99. Антъни Дейвис завърши с 26 точки и 16 борби, а Д'Анджело Ръсел допринесе с 20 точки и 8 борби.

Резервата Йомер Юртсевен беше най-добър за гостите с 18 точки и 6 борби.

Домакините взеха аванс от 30 точки в третата четвърт, а суперзвездите Джеймс и Дейвис получиха почивка в последната част. За Лейкърс това беше четвърта победа в четири мача от група "А" в Западната конференция на първия NBA In-Season Tournament, с което тимът е лидер в класирането преди елиминационната фаза, която стартира през декември.

Леброн Джеймс, който изпревари Карийм Абдул-Джабар (38 387 точки) през миналия сезон и стана най-добрият реализатор в историята на лигата, достигна 39 хиляди точки, след като отбеляза тройка в 4:49 минута на двубоя с Юта.

"Получих поздравления от съотборници и треньори, но все още не мога да осъзная точно какво съм постигнал и какво означава това. Има толкова велики играчи в историята на тази лига, толкова изключителни реализатори. Да постигна нещо, което никой не е правил досега, с което съм изпреварил всички, мисля си, че това винаги е приятно. Със сигурност е един луд момент", коментира Джеймс.

Кевин Дюрант пък се изкачи на 11-о място във вечната реализаторска листа, след като вкара 31 точки при победата на Финикс над Портланд. Дюрант реализира необходимите му 14 пункта още в първата четвърт, за да изпревари Елвин Хейс, а до края на своя мач номер 1000 в лигата той увеличи сметката си на общо 27331 точки. Така Дюрант се доближи до топ 10, като се очаква още в началото на декември да изпревари десетия Моузес Малоун, който завърши кариерата си с 27409 пункта.

Девин Буукър допринесе с 28 точки за четвъртата поредна победа на Финикс, който водеше със 78:58 малко преди почивката, но допусна обрат.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)