"Левски" запази лидерството след рутинна победа над Монтана

13808
на 02.11.2015
Левски запази лидерството след рутинна победа над Монтана

Лидерът в "А" група "Левски" продължава с доброто си представяне. "Сините" надвиха напълно заслужено с 2:0 Монтана при гостуването си на "Огоста" в мач от 14-ия кръг на първенството. Попаденията отбелязаха голмайсторите на тимаРоман Прохазка (45-дузпа) и Божидар Краев (71), които вече имат по четири попадения този сезон в шампионата.
18-годишният талант продължава с добрите си изяви. Той първо спечели дебютната дузпа за "сините" за 2015/2016 година, която словашкия халф реализира, а след това вкара своя 15-и гол в мач № 40 за Левски във всички турнири и 10-и в "А" група.
Друга водеща фигура на столичани Боян Йоргачевич с отличен рефлекс спаси вратата си за евентуално изравняване, а секунди по-късно се стигна до второто попадение.

Успехът е осми за 26-кратните шампиони на България, които вече имат 28 точки и дръпнаха на четири пред Литекс. Домакините пък записаха четвърта поредна загуба и останаха на девето място с 12 точки.

Първата опасност бе в 17-ата минута, когато Костадинов стреля в аут. Прохазка центрира от фаул, Хубчев изби с глава в краката на Костадинов, който не успя да я прати във вратата. Срещата се играе на бавни обороти на много лош терен, който не позволява комбинативен и скоростен футбол.
В 27-ата минута Краев изпусна отличен шанс. Младокът излезе сам срещу Христо Илиев, но прати топката над горната греда след удар от няколко метра.

Балджийски стреля далеч от целта в следващата атака на домакините.
Удар с глава на Прохазка бе майсторски спасен от Илиев в 37-ата минута. Диаби с глава бе близо до попадение в 39-ата минута, когато получи подаване от Минев също с глава. Нападателят надскочи Георгиев, но прати топката на сантиметри от лявата греда.

В последната минута на първата част Божидар Краев бе свален в наказателното поле от Пашов при центриране отдясно. Кръстев отсъди дузпа, а зад топката застана Прохазка, който хладнокръвно реализира. Интересното е, че това е първи 11-метров удар за този сезон в полза на 26-кратните шампиони на България.

На почивката Здравко Лазаров замени Йордан Тодоров. Краев и Де Ноойер получиха жълти картони, а Илиев трябваше да се намесва след слаби удари на Краев и Костадинов.
В 65-ата минута двата отбора изпуснаха по едно чисто положение. Първо Станислав Генчев сам срещу Йоргачевич се опита да намери Балджийски, но сбърка с подаването, а след това Прохазка от малък ъгъл стреля от външната страна на гредата.

Краев с опасен удар в 67-ата минута затрудни Илиев, който спаси на два пъти. Йоргачевич с отличен рефлекс запази резултата при удар на Атанас Илиев. При следващата атака Божидар Краев удвои в 71-ата минута. Младокът стреля слабо, но Илиев не видя топката, тъй като Радослав Цонев бе пред него.
Интересното е, че Краев вкара и двата гола срещу Монтана при победата с 2:0 на "Герена" в първата среща, а през седмицата вкара и две попадения за Купата на България при победата с 3:1 над Несебър.

Последваха два удара на Балджийски, но Йоргачевич спаси и запази вратата си суха за осми път през тази кампания.
Атанас Курдов и Мики Орачев също записаха минути на "Огоста", но до нови попадения не се стигна.

Цифрите сочат, че Монтана няма гол вече в девет поредни двубоя срещу Левски в първенството. За последно тимът се разписа срещу "сините" при загубата с 1:3 на "Герена" на 28 ноември 2009 годинаОтборът на Спасов пък остана без победа в историята си над столичани в "А" група от 16 мача, в които има едва три равенства./sportal.bg

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)