Левски обърна Черно море и изпрати Божинов и Михайлов с победа

11051
на 23.05.2021

Отборът на Левски победи с 2:1 Черно море във Варна, в среща от последния 32-рия кръг в групата за разпределение на местата от 7-мо до 10-то във футболното ни първенство.

Големите герои за 26-кратните шампиони се казват най-опитните в тима - Николай Михайлов и Валери Божинов. Стражът стана играч на мача за втори път в последните две седмици, след като спаси вратата си поне 5-6 пъти, а нападателят отбеляза победното попадение в 89-ата минута. За двамата това бяха последните минути със синята фланелка.

Именно поради това бяха изпратени с бурни аплодисменти от агитката на “сините”, която подкрепяше тима до последните секунди.

Осигурилият си участие на бараж за европейските турнири тим на домакините поведе с гол на Васил Панайотов в 17-ата минута.

В 69-ата Радослав Цонев изравни, а попедното попадение за „сините“ вкара Валери Божинов в 89-ата минута.

В другата среща от кръга Ботев (Пловдив) разгроми Царско село с 5:0.

Атанас Илиев откри резултата в 32-ата минута, в 58-ата Михаил Иванов от Царско село си отбеляза автогол.

Третото попадение вкара Рабей в 68-ата минута, Току в 88-ата покачи на 4:0, а крайния резултат оформи Сисе в 90-ата минута.

Така Черно море завърши на 7-ата място с 45 точки, пред Левски 41, Царско село 37 и Ботев с 32.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)