Левски преодоля Апоел и мечтае за групите на Лигата на конференциите

6892
на 18.08.2023

Левски се класира за плейофния кръг в турнира Лига на конференциите след драматична победа с резултат 2:1 израелския Апоел Беер Шева в мач-реванш от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.

Уелтън откри резултата в 15-ата, но българският национал Йоан Стоянов изравни в 79-ата минута. Когато вече всички очакваха продълженията на сцената излезе Роналдо, който донесе успеха на сините в шестата минута от добавеното време.

По този начин българският тим ще се изправи срещу германския Айнтрахт Франкфурт на крачка от групите на надпреварата.

Първият мач в Израел завърши наравно 0:0 и всичко бе решено с голяма драма в София. Сините, които бяха подкрепяни от пълните трибуни на "Герена", стартираха ударно и откриха резултата след четвърт час игра.

До края на полувремето Апоел опита да натисне, но неуспешно. През втората част тимът от Беер Шева продължи да търси изравняването и го намери чрез българина в своя състав, който се разписа с красиво воле. В самия край на двубоя обаче Роналдо буквално "взриви" публиката с победен гол в последните секунди от даденото от съдията продължение, предаде "Гонг".

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете