Левски разби Славия, взе втора поредна победа

СПОРТЪТ ДНЕС

15083
на 22.08.2016

Отборът на Левски записа втора поредна победа от началото на сезона в Първа професионална лига.

На националния стадион „Васил Левски” “сините” се наложиха като гост с категоричното 4:0 над Славия и по този начин продължиха със силните си изяви, след като в миналия кръг бе победен и шампионът Лудогорец. Иначе в днешния двубой Левски доминираше напълно над своя съперник и напълно заслужено стигна до трите точки.

Антонио Аниете даде преднина на символичните гости в 21-ата минута, засичайки центриране на Бабатунде Адениджи. Това бе и първи гол за испанеца, след завръщането му на „Герена”.

По-активните действия на „сините” се ознаменуваха с втори гол в 41-ата минута. В негов автор се превърна Адениджи, който след индивидуален пробив вкара за 2:0. След почивката играчите на Люпко Петрович стигнаха до трето попадение чрез Георги Костадинов в 62-ата минута. Вътрешният полузащитник получи триково подаване с пета от Аниете, залъга бранител на Славия и с много прецизен направи резултата класически.

Крайното 4:0 за Левски оформи Божидар Краев в 82-ата минута след асистенция на резервата Венци Христов. Така младият талант на столичния гранд се разписа във втори пореден мач на своя тим.

Със спечелените три точки “сините” се изкачиха на третата позиция във временното класиране с актив от 8 пункта. Тимът на Славия пък инкасира четвърта поредна загуба и остава на дъното на таблицата без спечелена точка.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите