Левски размаза отбор от трета дивизия, неочакван герой обра овациите

6443
на 31.01.2023

С два гола на централния защитник Келиан ван дер Каап Левски победи с 4:0 местния третодивизионен отбор Гълф Юнайтед в последната си контрола на зимния лагер в Дубай.

Нидерландецът, който наскоро се възстанови от контузия, вкара първите две попадения в мача, по едно реализираха Уелтън и Марин Петков.

Преди това столичани победиха с 2:1 дубайския Ал Насър, загубиха с 2:3 от Ал Кувейт, надделяха два пъти над ФК Рига (3:2, 2:0), а проверката с Джохор (Малайзия) беше прекратена при резултат 0:1.

Следващата контрола на Левски е насрочена за 8 февруари срещу Септември София на "Герена".

Станимир Стоилов избра експериментален състав, като започна мача само с двама чисти защитници - Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев, в по-задни позиции игра и Андриан Краев.

За съперника игра бившият футболист на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, а треньор е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Келиан ван дер Каап откри резултата за Левски в осмата минута. Тогава при центриране от корнер Ивелин Попов стреля с глава, а защитникът бе точен при добавката.

През първата част пропуски направиха Роналдо, Илиян Стефанов и Асен Чандъров, чийто удар се отби в страничния стълб, а Марин Петков получи контузия след сблъсък със Саня, но след лекарска намеса продължи мача.

През втората част на мястото на Роналдо се включи Рикардиньо, което раздвижи "синята" атака.

В 52-ата минута отново нидерландецът Ван дел Каап бе голмайстор, като Рикардиньо му свали топката с глава, а тоя я засече в мрежата.

По-късно на терена се появиха и Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами.

Малко след час игра Ивелин Попов подаде на Уелтон, който финтира бранител на съперника и с мощен удар под напречната греда направи 3:0.

Гол на Рикардиньо бе отменен заради игра с ръка. Десетина минута преди края на мача обаче бразилецът подаде на Марин Петков, който вкара за крайното 4:0.

Левски - Гълф Юнайтед 4:0

Голмайстори: 1:0 Келиан ван дер Каап 8, 2:0 Келиан ван дер Каап 54, 3:0 Уелтън 62, 4:0 Марин Петков 82

Съставът на Левски: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Асен Чандъров, Илиян Стефанов, Филип Кърстев, Ивелин Попов, Уелтон, Роналдо, Марин Петков (Рикардиньо, Сонко сундберг, Хосе кордоба, Цунами, Иван Андонов, Дейвид Михайлов, Антоан Стоянов, Александър Божилов)

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)