"Левски" с важна победа във Варна! "Сините" си върнаха второто място (обновена + галерия и видео)

22855
на 27.02.2016
Левски с важна победа във Варна! Сините си върнаха второто място (обновена + галерия и видео)

"Левски" спечели с 2:0 гостуването на Черно море и отново се изкачи на второто място в "А" група. Точни за "сините" бяха Георги Костадинов в 53-ата минута и Мигел Бедоя в 65-ата, а много силен мач на "Тича" изигра Боян Йоргачевич, който с отличните си спасявания отчая "моряците".

Преди срещата в лагера на "Левски" цареше голямо напрежение, породено най-вече от непрестанните информации за смяна на Стойчо Стоев. Играчите му обаче се раздадоха срещу Черно море и победиха, запазвайки честта му.

Освен това "сините" имаха транспортни неволи и почти не бяха спали преди мача, което обаче не пролича на терена.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на "Левски" Иван Здравков и бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.

Първото полувреме играта беше равностойна, а най-запомнящото се положение беше в 34-ата минута. Тогава Пламен Николов центрира отдясно, а на далечната греда Матиа Курьор беше оставен непокрит, засече с глава, но Йоргачевич го отчая със спасяването си.

Втората част започна по-добре за Левски. В 53-ата минута Костадинов изправи на крака над 1500 фенове на "сините". Халфът напредна през центъра, след което стреля от 21-22 метра. Топката рикошира в левия крак на Николов тупна няколко пъти на лошия терен и влезе в мрежата на Китанов за 0:1. Бакари влезе моментално на мястото на Романов.

В 60-ата минута Бурабия със страховит удар разтресе горната греда на домакините. Полузащитникът на "сините" стреля мощно, но топката се отби в горната греда и тупна пред голлинията.
Пет минути по-късно страхотна атака на "сините" завърши с втори гол. Бедоя първо удари горната греда, след което топката попадна в Нар, който майсторски намери испанеца зад защитата и той удвои.

Ново отлично спасяване на Йоргачевич в 70-ата минута спаси гостите. Курьор стреля силно от воле, но стража с една ръка майсторски парира, а след това Минев изби в корнер.

Джереми де Ноойер се появи на мястот на Бедоя, след като Еуженио получи пореден жълт картон за остро влизане в краката на испанеца.

Последваха нови две положения пред Йоргачевич, който спаси нови два изстрела на Жоро Илиев.

Последните десет минути домакините нямаха сили да стигнат до положение, а Венци Христов, който смени Нар пропусна да вкара своя първи гол. Нападателят се откъсна сам срещу Китанов, но след като го преодоля се забави и дори не стреля във вратата.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 10 май - Овните да внимават в отношенията с близки и познати, неприятна новина ще ядоса Водолеите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 10 май - Овните да внимават в отношенията с близки и познати, неприятна новина ще ядоса Водолеите
ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ В ПИК! Соня Колтуклиева нападната и удряна на митинга на ПП пред Лена Бориславова (ВИДЕО)