Левски с грешна стъпка срещу 10 от Локо Пд

22440
на 15.12.2019

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Oтборите на Локомотив Пловдив и Левски завършиха при резултат 0:0 в голямото дерби на последния 20-ти кръг на есенния дял на efbet Лига. Това беше и последният мач в професионалната кариера на Георги Илиев, с номер 461.

Двата отбора не успяха да постигнат голям превес в срещата, като шансовете бяха изключително малко и за двата тима. Домакините трябваше да доиграят последните 30 минути от срещата с човек по-малко след абсурдният червен картон на Ален Ожболт в средата на втората част.

Срещата започна с хубав жест в чест на последния двубой на Георги Илиев в професионалния футбол. Халфът Георги Илиев си взе сбогом с любимата игра, след като се появи за последен, 461-и път на терена в родния елит. Признание получи и главният съдия Станислав Тодоров, който проведе последния си 250-ти мач.

В 10-та минута дойде първият не лош шанс в срещата за домакините. След центриране на Парвиз Умарабаев Димитър Илиев отклони топката на първа греда, след което се стигна до неразбирателство в "сините" редици и Хали Тиам за една бройка да си отбележи автогол.

Минута по-късно момчетата на Петър Хубчев отвърнаха със шанс пред вратата на Мартин Луков. Паулиньо успя да се пребори за топката пред наказателното поле на "смърфовете", след което успя да стреля от труден ъгъл с левия крак, но ударът му мина встрани.

В 18-та минута "смърфовете" стигнаха и до греда. Домакините от Локомотив получиха чудесен шанс от пряк свободен удар да застрашат вратата на Миятович. Зад топката застана Парвиз Умарбаев и нацели горната греда на вратата на "сините".

Темпото на двубоя обаче генерално беше доста ниско, като единоборствата преобладаваха и положенията бяха сериозна рядкост. В 39-та минута центриране на Георги Илиев почти намери извисилия се най-високо Стивън Езе, но в крайната сметката кълбото едва беше докоснато от защитника, след което излезе в аут.

В началото на втората част играта беше спряна за около 5 минути заради разразилата се димна завеса от димките на гостуващата агитка. В 53-та минута Бирсент Карагарен намери малко пространство на границата на наказателното поле и опита шут, но ударът попадна право в ръцете на Милан Миятович.

Две минути по-късно дойде следващото положение пред сръбския страж на гостите. Стивън Езе се извиси отново най-високо след свободен удар, изпълнен итр Георги Илиев, но ударът на бранителя мина встрани.

Точно в момента, в който натискът на момчетата на Бруно Акрапович стана още по-свиреп домакините останаха с 10 души. Ален Ожболт напълно необмислено избута грубо Холмар Ейолофсон без топката. Главният съдия не се поколеба да изгони словенския нападател.

В 74-та минута дойде и най-добрият шанс в срещата за Левски. След бърза контраатака Паулиньо успя да превземе около 70 метра терен, за да подаде на Франко Мазурек на задната греда, който обаче беше изпреварен от страхотния Георги Илиев, който направи близо 90-метров спринт от противоположната врата, за да изпревари аржентинеца.

Четири минути по-късно дойде и големият шанс пред "смърфовете". След чудесна контраатака Бирсент Карагарен беше изведен сам срещу Милан Миятович, но някак от 15 метра не успя даже да уцели вратата.

Минута преди края на срещата гостите имаха претенции за дузпа. Станислав Тодоров обаче изобщо не беше заинтересован да показва 11-метровия наказателен удар.

По този начин двата тима не успяха да излъчат победите, като запазиха статуквото в топ 3 на класирането. Левски остава втори, с 44 пункта след 20 мача. На две точки остана Локомотив Пловдив на третата позиция.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)