Левски с категорична победа, Холмар се завърна...

65089
на 17.08.2019

Левски стигна до убедителна победа над Витоша Бистрица с 4:0 в двубой от шестия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски".

Паулиньо (22', 51') бе точен за 26-кратните шампиони, а по едно попадение добавиха Фелипе Нашименто (81'), Найджъл Робърта (89'). Холмар Ейолфсон пък записа много важни минути с екипа на "сините", след като дълго време лекуваше контузия.

Така Левски се изкачи на първо място във временното класиране с актив от 13 точки, с 1 повече от Берое. Витоша пък продължава да няма победа от началото на сезона.

В 22-ата минута символичните гости поведоха в резултата. Венцислав Бонев не успя да изчисти добре топката и тя попадна в краката на Паулиньо, който с изключително техничен удар реализира. В 51-ата минута Паулиньо удвои преднината за "сините". При изпълнение на ъглов удар Янис Каргас свали към бразилеца, който отблизо прати за втори път топката в мрежата на домакините.

В 81-ата минута резултатът стана класически. Найджъл Робърта проби отляво и пусна отлично подаване към Фелипе Нашименто, който от непосредствена близост с лекота прати топката във вратата.

Малко по-късно Холмар Ейолфсон бе посрещнат с аплодисменти при завръщането си на терена както от феновете, така и от футболистите, акцентира "Гол".

В края на мача Найджъл Робърта съумя да запише името си и сред голмайсторите. Нашименто върна жеста на национала на Кюрасао, като му центрира отлична топка от фаул, която бившият нападател на Камбуур заби неспасяемо в мрежата с глава.

Витоша Бистрица - Левски 0:4

Голмайстори: Паулиньо (22', 51'), Фелипе Нашименто (81'), Найджъл Робърта (89')

Витоша Бистрица: Християн Василев, Тодор Гочев (Теофилос Крупис 65'), Ваньо Иванов, Евгени Зюмбюлев, Венцислав Бонев, Лъчезар Котев, Георги Купенов, Емил Гъргоров, Атанас Кабов, Мартин Станкев, Илия Димитров
Треньор: Енгибар Енгибаров

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Янис Каргас (Холмар Ейолфсон 83'), Иван Горанов, Мартин Райнов, Филипе Нашименто, Станислав Иванов (Насиру Мохамед 68'), Франко Мазурек, Паулиньо, Дени Алар (Найджъл Робърта 72')
Треньор: Петър Хубчев