BG EN

"Левски" трябва първо сам да си свърши работата срещу Марек

Футбол

"Левски" трябва първо сам да си свърши работата срещу Марек

4892
на 14.03.2015
Левски трябва първо сам да си свърши работата срещу Марек
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днес в 17:00 часа отборът на "Левски" ще изиграе последния си мач от редовния сезон в "А" група. "Сините" посрещат Марек на стадион "Георги Аспарухов". Те имат за задача само и единствено да победят дупничани. Само така тимът от "Герена" ще запази шансове да завърши в първата шестица, като за да се случи това, в неделя ЦСКА трябва поне да не загуби от "Ботев" в Пловдив.

препоръчано

На пръв поглед задачата на "Левски" не изглежда кой знае колко трудна. Марек е на предпоследното място в класирането и до момента е записал едва 3 победи в досегашните си 21 срещи. Още по-фрапираща е друга статистика, която показва, че дупничани нямат спечелена точка в София от 35 години насам. В досегашните сблъсъци със "сините" те имат 7 победи срещу  39 загуби и 11 равенства. В столицата обаче марекчани са записали само 1 успех над Левски, 25 загуби и 2 равенства. От друга страна обаче през първия полусезон Марек се оказа доста костелив орех за "Левски".

На "Бончук" домакините бяха на косъм дори да победят столичани, но в крайна сметка мачът завърши 1:1 като "Левски" се нуждаеше от 2 дузпи, за да стигне до изравнителния гол. Освен това гостите днес ще излязат в мача без напрежение, каквото със сигурност има на "Герена". Те ще се надяват да се възползват от създалата се ситуация и отново да изненадат неприятно своя съперник.

Треньорът на "Левски" Стойчо Стоев най-вероятно ще направи четири промени в състава си в сравнение с последния мач срещу Лудогорец. Почти сигурно на вратата ще се завърне Боян Йоргачевич, който ще замени разочаровалия Пламен Илиев. В защита пък наставникът не може да използва контузения Веселин Минев и мястото му отляво ще бъде заето от Емил Нину, а пък в центъра на отбраната ще действат Аймен Белаид и Борислав Стойчев.

На десния бек остава Роман Прохазка. В средата на терена също ще има рокади, като Стефан Велев ще седне на пейката, а Мигел Бедоя ще действа на неговата позиция заедно с Владимир Гаджев. Така по десния фланг ще стартира Божидар Краев, а Антонио Аниете ще мине зад нападателя, който в този мач ще бъде Лукаш Гикиевич на мястото на Валери Домовчийски.

Иначе по левия фланг отново ще действа Абди. Марек пък ще заложи на Михайлов на вратата и Николов, Виячки, Кавдански и Димитров в отбрана. Опорни халфове ще бъдат Димитър Петков и Гаров. По крилата ще оперират Бонев и Колев. Абушев ще води атаката, а зад него ще действа Павел Петков. /sportal.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 100
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК