Левски удари Локо Пд при повторния дебют на Славиша

22012
на 02.12.2020

Втората ера на Славиша Стоянович начело на Левски започна успешно. "Сините" излъгаха играещия много силно през сезона Локо Пловдив с 1:0 на "Герена". Двубоят бе отложен от 12-ия кръг в efbet Лига. Освен това, Левски не бе играл официален мач близо 1 месец заради много проблеми с коронавирус в отбора. Голът на победата за Левски вкара Найджъл Робърта от дузпа в 35-ата минута. А на "Герена" нямаше и след от мощта на Локомотив, който преди няколко разби с 6:0 Ботев в дербито на Пловдив. След този мач Левски има 14 точки и е на десето място. Локо Пловдив остава втори с 27, пише "ДиСпорт".

Патрик-Габриел Галчев направи дебюта си в efbet Лига, започвайки като титуляр за Левски, а Адриан Краев и Матео Стаматов пропуснаха двубоя заради контузии. В състава на "смърфовете" нямаше нито една промяна спрямо 11-те, които стартираха и в дербито срещу Ботев, но това не помогна на тима на Александър Тунчев.

Двубоят стартира с положение за Левски. Здравко Димитров центрира от свободен удар по прекрасен начин. На втора греда топката бе засечена от Живко Атанасов, който обаче не уцели вратата. В 16-ата минута Левски вкара топката в мрежата на Локомотив. След продължителна атака Насиру Мохамед свали топката с гърди към Найджъл Робърта, който стреля. Мартин Луков изпусна топката, която влезе в мрежата му. Реферът Валентин Железов обаче не призна попадението, тъй като според Мохамед е играл с ръка. Повторенията не можаха да убедят на 100% дали това бе така.

Гостите от Локомотив трябваше да направят принудително смята още в 21-ата минута. Милош Петрович напусна, а на негово място влезе Гомис. В следващите минути гостите от Пловдив стигнаха до добър шанс за гол, но пасът на Момчил Цветанов към Георги Минчев бе малко по-бърз от необходимото.

В 35-ата минута Левски получи право да изпълни дузпа. Безобразна грешка на Момчил Цветанов позволи на Насиру Мохамед на влезе в наказателното поле, където Петър Витанов го повали. Зад топката застана Найджъл Робърта, който хладнокръвно вкара за 1:0 в полза на "сините".

До края на първата част Левски продължи да е по-активният отбор на терена. "Сините" не стигнаха до чисти голови положения, но и не позволиха на "смърфовете" да реагират на получения гол.

В началото на втората част темпото спадна. Левски не е толкова остър при атаките си. Локомотив опитва да вземе контрол над топката, но футболистите на Александър Тунчев трудно успяват да стигнат до положения. При едно от редките такива Георги Минчев стреля с глава в аут в 57-ата минута. Две минути след това Робърта бе изведен по чудесен начин, а Масоеро изби топката в крака на нападателя и топката мина покрай гредата на Луков.

Гостите от Пловдив пропиляха страхотен шанс в 69-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар и Гомис стреля с глава, но топката мина покрай десния страничен стълб на Ники Михайлов. "Сините" продължават да удържат опитите на Локомотив да вземе контрол над двубоя. Футболистите на Левски не допускат много положения пред своята врата.

До края на мача Левски така е позволи на Локомотив да стигне до положение и спечели трите точки в повтория дебют на Славиша Стоянович начело на "сините".

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден
САМО В ПИК TV! Мария Габриел проговори защо не е в евролистата на ГЕРБ и дали е обидена заради проваленото й премиерстване (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Мария Габриел проговори защо не е в евролистата на ГЕРБ и дали е обидена заради проваленото й премиерстване (ВИДЕО)