Легендата Стивън Джерард изигра последния си мач на „Анфийлд”, спретнаха му хореография (снимки)

ЧАС ПИК

18647
на 16.05.2015

Ливърпул загуби от Кристъл Палас с 1:3 в последния мач на "Анфийлд" за капитана и легенда на Ливърпул Стивън Джерард.
Феновете на на Ливърпул посрещнаха с впечатляваща хореография своя любимец, а играчите на двата отбора направиха шпалир на полузащитника преди началото на срещата.
Самият Джерард се появи на терена с трите си дъщери и обра овациите на публиката.
Както е известно, 34-годишният полузащитник напуска Ливърпул
след края на сезона, за да играе за американския Лос Анджелис Галакси.
Тържественото начало на мача не донесе очаквания тонус в играта на Ливърпул и тимът бе надигран от гостуващия Кристъл Палас.
Адам Лалана откри резултата в полза на Ливърпул в 26-а минута, но последва пълен обрат.
Джейсън Пънчън изравни до почивката, а в 60-а минута Вилфрид Заха направи 2:1 за Палас само 22 секунди, след като се появи в игра.
В 65-а минута Джерард можеше да изравни, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите.
В добавеното време Глен Мъри изпълни дузпа за Кристъл Палас, като Миньоле спаси първия удар, но при добавката Мъри бе точен и оформи крайното 3:1 за гостите.
Ливърпул остава пети с точка аванс пред Тотнъм. Кристъл Палас е 12-и с 45 точки.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение
ПЪРВО В ПИК TV! Депутатите спретнаха извънредно заседание по късна доба заради цените на тока - не събраха кворум (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Депутатите спретнаха извънредно заседание по късна доба заради цените на тока - не събраха кворум (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)