Лестър продължава атаката на титлата след трудна победа над Норич

4022
на 27.02.2016

Лестър продължи успешно да преследва титлата във Висшата лига. „Лисиците“ постигнаха труден успех с 1:0 при домакинството си на Норич в мача от 27-я кръг на Ла Лига. Единственият гол за успеха бе дело на Леонардо Уйоа.

Така със спечелените три точки Лестър остана на върха в класирането с 56 точки, а Норич е 17-и с 24. Отборът на Лестър бе по-добрият състав на терена, но въпреки това постигна трудно победата. „Канарчетата“ създадоха съществени затруднения на съперника си, чиито усилия дадоха резултат в края на двубоя.

Първата по-интересна ситуация в мача се състоя в 13-ата минута, когато Оказаки имаше добра възможност да се разпише, но не съумя да оползотвори шанса си. В 27-ата минута Лестър стигна до нова добра възможност. Този път в центъра на опасността бе Риад Марес. Той стреля опасно, но ударът му бе блокиран от отбраната на „канарчетата“.

Една от най-добрите възможности за гостите дойде в 39-ата минута, когато след центриране от корнер Камерън Джером, който се намираше на чудесна позиция, игра с топката, но нанесеният от него удар бе неточен.

Две минути преди края на редовното време на първата част Джером получи хубав в наказателното поле, стреля, но стражът на „лисиците“ Каспер Шмайхел спаси.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден
САМО В ПИК TV! Борислав Цеков със СЕНЗАЦИОНЕН СЦЕНАРИЙ: ППДБ може да се разцепи след изборите! ГЕРБ трябва да внимава - ще увеличи преднината си, ако... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борислав Цеков със СЕНЗАЦИОНЕН СЦЕНАРИЙ: ППДБ може да се разцепи след изборите! ГЕРБ трябва да внимава - ще увеличи преднината си, ако... (ВИДЕО)