Ливърпул довърши Манчестър Сити с 2:1

СПОРТЪТ ДНЕС

12625
на 10.04.2018

Отборът на Ливърпул надви с 2:1 Манчестър Сити на "Етихад Стейдиъм" в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 5:1 елиминира "гражданите". Двубоят започна вихрено и Габриел Жезус изведе Ман Сити напред в резултата още във втората минута. Мохамед Салах изравни в 56-ата минута, а В 77-ата минута Роберто Фирмино направи резултата 1:2, предава Спортал.

Играчите на Джосеп Гуардиола имат тежката задача да заличат загубата с 0:3, която Ливърпул им нанесе в първата среща на “Анфийлд” миналата седмица.

В атаката на “гражданите” са Льорой Сане, Рахим Стърлинг и Габриел Жезус, а тримата нападатели на мърсисайдци са Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане.

Мачът започна по мечтан за Манчестър Сити начин, след като още във втората минута бившият играч на Ливърпул Рахим Стърлинг отне топката от Вирджил ван Дайк близо до тъчлинията в половината на гостите и асистира на озовалия се в отлична позиция пред вратата на Лорис Кариус Габриел Жезус. В тази ситуация останаха и сериозни съмнения за нарушение в атака на Стърлинг спрямо Ван Дайк, но така или иначе играта не бе спряна и бразилският нападател не сбърка, давайки аванс на “гражданите” в резултата.

Атаките на домакините следваха една след друга, а в 30-ата минута футболистите на Гуардиола бяха много близо до 2:0. Бернардо Силва получи топката в наказателното поле на гостите и стреля, а топката срещна ръката на Джеймс Милнър, но реферът Антонио Матеу Лаос не отсъди дузпа в полза на Сити.

В 39-ата минута отново Бернардо застраши вратата на Кариус, като отново бе намерен в наказателното поле на Ливърпул и стреля опасно, но неточно.

Тимът на Юрген Клоп рядко минаваше центъра и пред вратата на Кариус продължаваше да бъде горещо. В 41-ата минута Бернардо Силва със страхотен шут с левия крак уцели десния страничен стълб на Кариус, а секунди по-късно стражът на гостите изби лошо топката след центриране и в крайна сметка тя достигна до Льорой Сане, който я изпрати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Сане, като този момент от срещата изглеждаше дискусионен.

В последните секунди на първата част пък Ливърпул най-сетне застраши сериозно вратата на Едерсон Мораеш, но Алекс Окслейд-Чембърлейн от малък ъгъл стреля в аут.

Съдията Матеу Лаос показа цели 5 жълти картона през първото полувреме, а после изгони мениджъра на Сити Джосеп Гуардиола, който още в началото на втората част бе принуден да седне на трибуните.

В 56-ата минута Ливърпул изравни резултата. Садио Мане се измъкна от отбраната на Сити, не успя да преодолее Едерсон, но Мохамед Салах дебнеше и успя да направи решаваща добавка.

В 70-ата минута Кевин де Бройне отправи мощен шут от далечно разстояние, топката се отклони от главата на Деян Ловрен и едва не попадна във вратата на Кариус.

Ливърпул успя да направи пълен обрат в резултата в 77-ата минута. Николас Отаменди сгреши и позволи на Роберто Фирмино да му отнеме топката, след което бразилецът с хладнокръвен удар изпрати топката във вратата на Едерсон.

Малко след попадението на Фирмино включилият се от пейката Илкай Гюндоган изпрати топката в опразнената врата на Ливърпул след асистенция отляво на Сане, но и този гол бе анулиран заради засада на германския нападател.

В заключителните минути не се случи нищо интересно и Ливърпул довърши английския си съперник, класирайки се на 1/2-финалите.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)