Ливърпул и Барселона с трудни домакински победи в Шампионска лига

СПОРТЪТ ДНЕС

7086
на 03.10.2019

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Актуалният носител на трофея в Шампионска лига Ливърпул и Барселона регистрираха трудни домакински победи в мачовете си от втория кръг в груповата фаза на настоящото издание на най-престижния клубен турнир в света.

В двубой от група „Е” на турнира Ливърпул се наложи над Залцбург с 4:3.

Мохамед Салах в 69-ата минута вкара за крайното 4:3 за домакините, донасяйки победата на отбора си.

Преди това до 36-ата минута Ливърпул поведе с 30 след голове на Садио Мане в 9-ата, Андрю Робъртсън в 25-ата и Мохамед Салах в 36-ата минута.

Гостите обаче показаха характер и с голове на Хе Чан Хванг в 39-ата, Такуми Минамино в 56-ата и Ерлинг Браут Халанд в 63-ата минута доведоха резултата до 3:3, преди Салах да оформи с втория си гол в мача крайното 4:3 за Ливърпул.

В другия мач от групата Генкх и Наполи завършиха наравно 0:0.

В Група „F” Барселона направи на „Кам Ноу” пълен обрат срещу гостуващия Интер за успех с 2:1. Лаутаро Мартинес в 3-ата минута откри резултата за гостите. Луис Суарес с голове в 58-ата и 84-ата минута спаси Барселона.

В другия мач от групата Славия (Прага) загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 0:2.

Резултати от мачове от груповата фаза на Шампионска лига

Група „Е”
Генк – Наполи 0:0
Ливърпул – Залцбург 4:3

В групата води Наполи с 4 точки, пред Залцбург и Ливърпул по 3, Генк 1 точка.

Група „F”

Славия (Прага) – Борусия (Дортмунд) 0:2
Барселона – Интер 2:1

В класирането лидери са Борусия и Барселона с по 4 точки, Интер и Славия (Прага) имат по 1 точка.

Група „G”

Ред Булд (Лайцпиг) – Лион 0:2
Зенит (Санкт Петербург) – Бенфика 3:1

В класирането лидери са Зенит и Лион с по 4 точки, пред Ред Бул 3, Бенфика 0 точки.