Ливърпул матира Манчестър Юнайтед в исторически мач на "Анфийлд"

ЧАС ПИК

17718
на 10.03.2016
Ливърпул матира Манчестър Юнайтед в исторически мач на Анфийлд

Ливърпул матира Манчестър Юнайтед в първи 1/8-финал от турнира Лига Европа. Домакините победиха с 2:0 с попадения на Стъридж в 20-ата минута от дузпа и попадение на Фирмино в 73-ата минута.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Манчестър Юнайтед създаде първото по-опасно положение пред вратата на Ливърпул още в 15-ата секунда, но Рашфорд не сполучи. В 9-ата минута Депай стреля от пряк свободен удар, но не сполучи, пише gong.bg.

Момчетата на Юрген Клоп правеха каквото си искат на терена и в 20-ата минута Стъридж откри резултата от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Депай срещу Фирмино.

До края на първото полувреме Стъридж, Коутиньо и Лалана пропуснаха да удвоят резултата като блестящи прояви на Де Хеа отчаяха момчетата от Ливърпул.

Гостите отговориха с удар на Депай от пряк свободен удар в 35-ата минута и безопасен шут на Рохо от далечно разстояние в 43-ата минута.

През второта част Коутиньо и Хендерсън не успяха да преодолеят отличния в този мач Де Хеа. Испанският страж на Юнайтед беше безпомощен в 73-ата минута, когато Фирмино успя да направи резултата 2:0, след като Карик сбърка фатално.