Ливърпул се изложи в Шампионската лига

4212
на 08.09.2022

Трагичен старт на Ливърпул в Шампионската лига. Английският гранд бе пометен от Наполи в Неапол с 1:4, след безобразна игра в защита и много окрилени домакини.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Желински откри резултата в петата минута от дузпа, а Андре-Франк Замбо Ангиса удвои аванса в 31-ата минута. Между двете попадения Виктор Осимен пропусна дузпа.

Нигериецът се контузи, а влезлият на негово място Симеоне се разписа минута преди почивката. В самото начало на второто полувреме Жиелински отбеляза втория си гол в мача, а малко по-късно Луис Диас върна едно попадение за гостите.

Клоп извърши тройна смяна и промени две трети от нападението. Той пусна в игра Нунес, Жота и Тиаго на мястото на Милнър, Фирмино и Салах, който изигра пореден разочароващ мач.

Живецът в играта на мърсисайдци постепенно се изпари и Ливърпул сякаш прие поражението.

Продължават проблемите на Ливърпул тази есен, а Юрген Клоп ще трябва да отговаря на много въпроси пред милионите фенове на тима по целия свят.

Всички всички резултати и голмайстори от мачовете от Шампионска лига в сряда:

Група А:

FT | Аякс - Рейнджърс  4:0

/1:0 Едсон Алварес 17', 2:0 Стивън Бергхаус 32', 3:0 Мохамед Кудус 33', 4:0 Стивън Бергвайн 80'/

FT | Наполи - Ливърпул  4:1

/1:0 Пьотр Жиелински (дузпа) 5', 2:0 Андре Замбо Ангиса 31', 3:0 Джовани Симеоне 44', 4:0 Пьотр Жиелнски 47'; 4:1 Луис Диас 49'/

Група В:

FT | Атлетико Мадрид - Порто  2:1

/1:0 Марио Ермосо 90+2'; 1:1 Матеус Урибе (дузпа) 90+6'; 2:1 Антоан Гризман 90+11'/

FT | Брюж - Байер Леверкузен  1:0

/1:0 Абакар Сила 42'/

Група С:

FT | Барселона - Виктория Пилзен  5:1

/1:0 Франк Кесие 13', 2:0 Роберт Левандовски 34'; 2:1 Ян Сикора 44'; 3:1 Роберт Левандовски 45+3', 4:1 Роберт Левандовски 67', 5:1 Феран Торес 71'/

FT | Интер - Байерн Мюнхен  0:2

/0:1 Лерой Сане 25', 0:2 Данио Д'Амброзио (автогол) 66'/