Ливърпул унизи лидера Арсенал с 5:1

6334
на 08.02.2014

Лиърпул удари тежко Арсенал „Анфийл". „Мърсисайдци" победиха лидерите в класирането с 5:1 в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига. Лондончани получиха цели четири гола до 20-ата минута и това тотално ги обезкуражи.

Възпитаниците на Арсен Венгер не успяха да покажат и част от познатата си игра и трудно достигаха до вратата на домакините. Единственото попадение за „артилеристите" падна от дузпа в 69-ата минута. Въпреки срамното поражение, Арсенал остава на първото място.

При победа на Манчестър Сити срещу Норич днес, „гражданите" ще изместят „артилеристите" от тази позиция. Ливърпул пък затвърди мястото си в топ 4 на класирането, събирайки 50 точки.

Още в първата минута Ливърпул Джерард изпълнифаул,отсъден за нарушение на Пер Мертезакер, а Шкъртек засече и срази Шчесни за 1:0. При попадението останаха съмнения за засада. Домакините тотално доминираха на терена, а лондончани изглеждаха твърде безидейни.

В 10-ата минута Джерард изпълни от корнер, а Шкъртел се извиси в наказателното поле и с стреля с глава, а Окслейд-Чембърлейн не успя да избие от голлинията и топката влетя малко над него за 2:0.

„Артилеристите" продължиха да бъдат в нокаут и само минута по-късно можеха да допуснат още един гол. Стъридж от близо не успя да срази Шчесни за 3:0. В 14-ата минута Луис Суарес стреля от около 25 метра с мощен шут, но топката нацели страничната греда.

В 17-ата минута Арсенал понесе още един удар. Суарес напредна и намери откъсващия се Стърлинг, който навлезе в наказателното поле и вкара за 3:0.

В 20-ата минута играч на Арсенал изпусна Коутиньо, който пусна към Стъридж, а той с премерен удар в левия ъгъл на вратата порази Арсенал за четвърти път.

До края на полувремето, лондончани опитаха да отвърнат адекватно на големия удар, но това така и не се получаваше. Възпитаниците на Арсен Венгер не успяха да създадат нито едно смислено голово положение, въпреки че пренесоха играта в половината на Ливърпул.

Второто полувреме започна без особени изненади от страна на Арсенал. Играчите на Арсен Венгер изглеждаха все така шокирани и лишени от идеи. В 52-Туре изведе Стърлинг, който от близо стреля в Шчесни, а той изби право в крилото на Ливърпул, който при добавката не сгреши и направи 5:0.

Десет минути по-късно Арсен Венгер реши най-после да предприеме промени и направи тройна смяна. В игра се появиха Подолски, Росицки и Гибс съответно на местата на Жиру, Йозил и Монреал.

Минута по-късно Луис Суарес бе близо да отбележи, но негов силен удар отправил се към сглобката на вратата бе избит от Шчесни. В 69-ата минута Арсенал Джерард покоси Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Артета, който намали за 1:5.

До края на мача не паднаха повече голове и така Арсенал записа една от най-срамните си загуби в клубната си история.

Ливърпул - Арсенал 5:1