ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ: Левски изрита ПАОК от Европа, ЦСКА разнебити Македония ГП, а Апоел прекърши евромечтите на Ботев (СНИМКИ)

10967
на 28.07.2022

Щастлива вечер за ЦСКА и Левски в Лигата на конференциите, но не и за Ботев (Пловдив). Армейците попиляха състава на Македония ГП с 4:0 в мач реванш от втория предварителен кръг, а  сините завършиха 1:1 с ПАОК в Солун, но с общ резултат 3:1 продължават напред.

В Никозия пък "канарчетат" приключиха европейското си приключение, след като загубиха с 0:2 гостуването на АПОЕЛ. Първата среща под Тепетата завърши при нулево равенство.-

На стадион "Българска армия" Юрген Матай откри за ЦСКА в 31-а мунута. Георги Йомов удвои аванса на своя тим в 61-а минута. Лазар Туфегджич успя да реши всичко с трети гол в 78-а минута. Две минути преди края на редовното време Дюкенс Назон отбеляза дебютния си гол, с което оформи крайния резултат.

На стадион "Тумба" в Солун в 25 минута Роналдо даде аванс на сините. В 56-ата минута Тиаго Дантас пък изравни. В 72 минута Дъглас Аугусто получи втори жълт картон и остави ПАОК с човек по-малко. А 8 минути по-късно гърците останаха с 9 души на терена - тогава Виейриня заспори със съдията и бе пратен предсрочно към душовете.

В Никозия домакините започнаха агресивно и още в 1-ата минута спечелиха ъглов удар, след който обаче не успяха да застрашат вратата на Ботев. Белята стана в добавеното време на първото полувреме. Исам Чабак проби през центъра и пробва шут от дъгата на пеналта, след което топката рикошира в ръката на Виктор Генев и матира хванатия в крачка Хидайет Ханкич – 1:0. Крайния резултат оформи Йоргос Ефрем в третата минута на добавеното време.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите