BG EN

Лидерите на Куба и Венецуела отбелязаха Деня на труда в Хавана

СВЕТЪТ ДНЕС

Лидерите на Куба и Венецуела отбелязаха Деня на труда в Хавана

4560
на 01.05.2015
Лидерите на Куба и Венецуела отбелязаха Деня на труда в Хавана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерите на Куба и Венецуела Раул Кастро и Николас Мадуро в петък взеха участие в първомайските мероприятия на Площада на революция в Хавана, съобщава информационния портал Noticias24, цитиран от агенция "Фокус".

препоръчано

Кастро и Мадуро бяха посрещната с аплодисменти при проявата си на трибуната на почетните гости, където бяха и други кубински лидери. 

В единственото изявление генералният секретар на централния профсъюз на трудещите се в Куба Улисес Гиларте обърна внимание на новите политическа реалности за Куба, на фона на започналото затопляне на отношенията със САЩ. 

„Правителството на САЩ призна провала на своята политика, агресия и блокада на Куба. Вече са направени първите стъпки за възстановяване на дипломатическите отношения, но ни предстои да изминем дълъг път“, казва Гиларте.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК