Лил е на 1/4-финал за Купата на Франция след невероятна драма

5846
на 03.03.2017

Отборът на Лил стана последният отбор, който се класира на 1/4-финал за Купата на Франция. Това обаче се случи по изключително драматичен начин в гостуването на аматьорския Бержерак от 1/8-финала, който бе спечелен от първодивизионния тим с 2:1.

Двата тима се бяха захапали здраво и никой не успяваше да стигне до гол до 70-ата минута, когато гостите първи откриха резултата след попадение на Рони Лопес.

Голямата драма обаче настъпи в добавеното време на двубоя. Тогава във 2-ата минута след изтичането на редовните 90 Брахим Камисоко вкара за Бержерак и изравни резултата. И когато изглеждаше, че мачът отива към продължения, в 4-ата добавена минута Едер вкара за 1:2 и донесе успеха на Лил.

Така Лил продължава участието си в турнира и ще гостува на Монако в следващия кръг.