ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вътрешният министър на Литва Саулюс Сквернялис подаде оставката си след случай, при който от задържане е избягал арестант, като при това е успял да открадне автомат от полицейските служители, предаде Новое Время, цитирана от Фокус.
Министърът заяви, че подава оставката си „пред лицето на глобалната заплаха и в името на обществените интереси и стабилността на страната“. Междувременно прес-секретарят на правителството Евелина Буткуте–Лаздаускене съобщи, че министър-председателят на страната Алгирдас Буткевичус смята, че Сквернялис върши като цяло добра работа и се надява, че молбата за оставка ще бъде оттеглена.
Задържаният от полицията Игор Молотков успява да избяга от полицейския автомобил, където е задържан, открадвайки и „Калашник“. За издирването му е и повторното му задържане са мобилизирани три хиляди полицаи в страната. На полицията в страната ѝ бе раздадено автоматично оръжие след терористичните актове в Париж.


