BG EN

Ловци пазят лозята от крадци

Региони

Ловци пазят лозята от крадци

10700
на 26.08.2014
Ловци пазят лозята от крадци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на санданското село Враня Валери Попов осигури въоръжена охрана на лозята. Патрулите ще пазят над 3000 декара лозови масиви в региона. Мераклии не липсваха, напливът бе голям, избрах най-добрите, увери селският управник, който тежи над 150 кг. Той предупреди крадците да не припарват до селището, тъй като във всяка патрулна двойка има по един ловец, който е въоръжен. На доброволците помагат и служителите на Гранична полиция, съобщава "Стандарт". 

препоръчано

„През цялото денонощие има осигурена охрана от две двойки доброволци. Дежурят по 12 часа. Градушките, многото дъждове съсипаха между 50% и 80% от нашата реколта. Няма да позволим и малкото останало грозде да ни го „приватизират" апаши. Затова взехме необходимите мерки, пиле не може да прехвръкне", сподели Валери Попов. 

За членове на доброволния отряд са избрани здрави мъже, които имат солидна фигура, но и могат да тичат бързо. Всички са много съвестни. Те знаят как да опазят имотите и да реагират при залавяне на крадци. Трябва да се обадят на съответния кмет, на полицията и на Гранична полиция.

„Нашите охранители не бива да се саморазправят с апашите", уточни селският управник. Той пръв през 2003 г. въведе опълчението в региона за опазването на нивите и лозята.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК