BG EN

Ловците вече ще могат да използват пневматично оръжие и лъкове

ЧАС ПИК

Ловците вече ще могат да използват пневматично оръжие и лъкове

6831
на 17.03.2016
Ловците вече ще могат да използват пневматично оръжие и лъкове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ловците могат да използват пневматично оръжие и лъкове, гласят промените в Закона за лова и опазване на дивеча, приети днес на първо четене в парламента, предаде БНР.

препоръчано

Забранява се ловуването в дни, в които се провеждат избори и национални референдуми, гласи текста. От него става ясно, че се завишава контрола върху дейността на ловните дружини с цел по-ефективна охрана на дивеча в ловностопанските райони.

Ловните сдружения ще сключват договори с ловни надзиратели за по-ефективна охрана на дивеча. Парламентът регламентира и възможността за групов лов на сърна, като забрани използването на кучета. С измененията се предвижда сроковете за ловуване на водоплаващи птици да бъдат удължени до края на февруари, за да се изравнят с тези в съседните ни страни.

В България има 148 хил. Ловци, според Христо Грудев от ГЕРБ. Преди 2-3 години бяха отчетени около 180-200 хил. авджии, припомнят изследователи на убийствения спорт.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК