Локо (Пд) победи Лудогорец в драматичен мач

5448
на 09.05.2021

Локомотив (Пловдив) направи важна крачка в борбата за второто място в класирането на елитното ни футболно първенство, след като надигра с 2:1 като гост Лудогорец. Пловдивчани стигнаха до трите точки след обрат.

Бърнард Текпетей бе дал аванс на домакините в 15-ата минута, но две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута капитанът на Локо Димитър Илиев реализира хладнокръвно дузпа и даде аванс за тима си, а голът се оказа и последен в срещата.

Двубоят в Разград, освен с празненствата по случай 10-ата поредна титла на Лудогорец, ще бъде запомнен и с два червени картона за футболисти на домакините – Елвис Ману за втори жълт картон в 61-ата минута и Каули Оливейра по същата причина двайсет минути по-късно.

Така Локомотив (Пловдив) е на второто място във временното класиране с 55 точки, на 2 точки пред ЦСКА София. Тук ситуацията е доста интересна, тъй като двубоят на пловдивчани с ЦСКА 1948 бе отменен. ЦСКА София също не игра срещу ЦСКА 1948, но тази среща най-вероятно ще бъде присъдена със служебен резултат за тима от ст. "Българска армия". БФС ще обяви решението след края на срещите от този кръг, акцентира БНР.

Шампионът Лудогорец е далеч напред в подреждането с 67 точки и мач повече.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Виктор Димчев начерта ТРИ ВАРИАНТА за правителство след изборите: ППДБ ще трябва да обясняват на избирателите си за коалициите с мафията (ВИДЕО)