Локо Пд шокира Лудогорец и взе Суперкупата

25537
на 02.08.2020

"Локомотив" Пловдив е новият носител на Суперкупата на България по футбол за 2020 г.! "Черно-белите", които преди месец спечелиха Купата на България, победиха с 1:0 шампионите от "Лудогорец".

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Мачът се игра в Разград, а по трибуните не присъстваха зрители.

Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът на пловдивчани и футболист номер 1 на България за 2019 г. - Димитър Илиев.

Мачът започна доста лежерно и за двата тима, като си пролича, че футболистите доскоро са били в почивка. В началото на срещата по-активни на терена бяха разградчани, които без проблем превземаха територията на противниците. В 15-ата минута се стигна до принудителна смяна на Петър Витанов от „Локо“, който получи травма след сблъсък с Абел Анисе. На негово място се появи Малембана.

В 19-ата минута попадение на Жоржиньо от „Лудогорец“ беше отменено заради засада. От 30-ата минута натам „черно-белите“ се активизираха и често осъществяваха опасни атаки. В 44-ата минута Умарбаев направи страхотен пробив до вратата на разградчани. Петрович докосна топката преди тя да бъде пратена зад гол линията и за това попадението беше отменен заради засада, като останаха съмнения, че тя е реална. Все пак първото полувреме завърши при равенство 0:0.

В началото на втората част двата отбора се върнаха към лежерното темпо. „Локомотив“ по-често поглеждаше към вратата на противника, но футболистите на Бруно Акрапович, който не можеше да води тима си от скамейката, тъй като изтърпяваше наказание, не стигнаха до гол. Въпреки това трябва да се отбележи опасното разбъркване в наказателното поле на „Лудогорец“ в 63-ата минута, което завърши само с претенции на пловдивчани за игра с ръка. Дузпа не беше отсъдена. Минути по-късно „орлите“ останаха с човек по-малко, след като Икоко получи червен картон заради изблъскване на противник при спряна игра.

Численото предимство си каза думата и пловдивчани все по-активно атакуваха. Така се стигна до последната минута на редовното време, когато капитанът на „Локомотив“ Димитър Илиев прати топката във вратата на „Лудогорец“. Попадението беше достатъчно, за да могат "смърфовете" да ликуват отново!

За втори път в историята "Локомотив" печели Суперкупата на България. Пловдивчани сториха това и през 2004 г., когато победиха "Литекс". Преди година пък загубиха от "Лудогорец", както и през 2012 г.

С двубоя за трофея беше дадено началото и новата кампания във футболното първенство у нас. В първия кръг на сезон 2020/2021 "Локомотив" ще се изправи срещу градския съперник "Ботев", а "Лудогорец" гостува на "Ботев" Враца.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)