Локо шокира Левски на "Лаута"

41228
на 16.09.2018
Локо шокира Левски на Лаута

Левски приключи серията си от 5 поредни победи и допусна поражение за първи път от началото на сезона, след като загуби от Локомотив Пловдив с 0:1 в двубой от 8-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Локомотив".

С оглед на предишните мачове футболистите на треньора Славиша Стоянович бяха абсолютно неузнаваеми през първото полувреме, в което допуснаха гол на Анте Аралица (14), като "сините" не регистрираха нито един удар към вратата на Мартин Луков.

Ситуацията на терена не се промени и през втората част, въпреки отчаяните опити на софиянци да стигнат до нещо повече в мача.

Така Левски вече има равен брой точки с ЦСКА (19) на върха в класирането, след като вчера "червените" победиха Черно море с 3:1. Локомотив Пловдив пък е на 5-о място с 13 пункта.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на трагично загиналите четирима футболисти на Павликени преди няколко дни. Двата отбора си размениха по една опасност в първите минути. Удар на Янко Ангелов от далечна дистанция мина покрай вратата на Мартин Полачек, а малко след това Сержиу Буш стреля лошо с глава.

В 13-ата минута локомотивци имаха претенции за дузпа, след като Анте Аралица отправи изстрел от границата на наказателното поле и топката рикошира в прибраната ръка на Холмар Ейолфсон.

Секунди след това домакините успяха да поведат в резултата. Парвиз Умарбаев центрира в пеналтерията, където Анте Аралица надскочи Хали Тиам и с глава прати топката във вратата - 1:0.

В следващите минути футболистите на Локомотив типично в стила си напоследък се бетонираха в задни позиции, а твърдата игра в средата на терена преобладаваше, с което се повишиха и нервите.

В 41-ата минута Давиде Мариани опита да изненада Мартин Луков от пряк свободен удар, но вратарят на домакините се справи и изби топката. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Ситуацията на терена не се промени и през втората част. В 53-ата минута Иван Горанов намери Буш в наказателното поле, а нападателят отново стреля слабо с глава покрай вратата.

В 68-ата минута Богдан Вашчук намери с хубав пас Габриел Обертан в наказателното поле. Французинът нанесе силен удар, но Милош Петрович се хвърли геройски на пътя на топката.

В 81-ата минута Сержиу буш отново разочарова с поредното си не добро отиграване. Румънският нападател отправи изстрел след центриране от корнер. Топката обаче мина над вратата, акцентира "Гол".

В добавеното време на двубоя Обертан центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Буш се озова на отлична позиция, но Луков излезе и успя да избие кълбото.

Локомотив Пловдив - Левски 1:0

Голмайстор: Анте Аралица (14)

Локомотив Пловдив: Луков, Петрович, Георгиев, Езе, Томашевич, Банович (Илиев 24'), Ангелов (Посинкович 88'), Умарбаев (Елитон 61'), Буна, Карагерен, Аралица
Треньор: Бруно Акрапович

Левски: Полачек, Цветкович, Ейолфсон, Белаид, Горанов, Белмонт (Вашчук 67'), Тиам, Кабрал (Костов 80'), Мариани (Паулиньо 46'), Обертан, Буш
Треньор: Славиша Стоянович