BG EN

Лондон е изправена пред "нова вълна" на убийства от банди

ЧАС ПИК

Лондон е изправена пред "нова вълна" на убийства от банди

6831
на 16.02.2016
Лондон е изправена пред нова вълна на убийства от банди
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Членът на британския Комитет за вътрешните работи Чука Умуна предупреди, че Лондон е изправен пред "нова вълна" на убийства от банди, пише столичният вестник The London Evening Standard, цитиран от "Фокус". Британският политик разкри, че процентът на убийствата сред младежите достига "епидемичните" нива, регистрирани преди осем години. 
"Има огромен ръст на крайното насилие сред значителна част от младите хора в Лондон, която остава недокладвана и незабелязана. Вярвам, че без спешни действия нивото на смъртните случаи ще достигне до тези от 2008 г. и 2010 г., когато наблюдавахме епидемия от насилие", заяви Умуна, който отговаря за полицията и политиките за законност и ред. 
В критичната 2008 г. броят на загиналите по улиците на Лондон тийнейджъри е бил 29, сред които трима са станали жертви на огнестрелни оръжия, а 23-ма са били намушкани до смърт. В следващите години броят на загиналите намалява, като най-ниските нива на подобен тип престъпления са отчетени през 2012 г., когато смъртните случаи са били осем. Сега обаче отново се наблюдава покачване на нивото им, отбелязват от редакцията. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 119
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК