BG EN

"Лос Анджелис Таймс": Турският успокои протестите, засега

Балкани

"Лос Анджелис Таймс": Турският успокои протестите, засега

6663
на 14.06.2013
Лос Анджелис Таймс: Турският успокои протестите, засега
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Политическата безизходица между антиправителствените демонстранти и турския премиер Реджеп Тайип Ердоган се разплете, но протестите в последните две седмици предизвикаха разцепление в турското общество и много хора вярват, че Ердоган в края на краищата ще падне, пише вестник "Лос Анджелис Таймс".
Ердоган се съгласи да задържи строежа в парка Гези- предложи референдум и резолюция за показните съдебни процеси. Много от протестиращите обаче предполагат, че политическите умения на премиера ще вземат връх.
"Ердоган не е отстъпил, той пак ще опита да строи тук", заявява Тугче Курт, един от младежите, протестиращи в парка Гези.
"Общото впечатление е ,че Ердоган не е победен и изглежда, че е решен да придвижи проекта напред. Въпреки, че протестиращите отправиха ясно послание, изглежда, че той не го е чул, или е решен той да има крайната дума", обобщава доцентът по социология от истанбулския технически университет Айше Акалин.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК