Баскетбол

4539
на 28.02.2023

Суперзвездата на НБА ЛеБрон Джеймс може да отсътва няколко седмици от игра, притеснени са в Лос Анджелис Лейкърс.

Краля пострада в мача срещу Далас в неделя при една атака срещу коша в третата четвърт, когато падна на земята след атака срещу Дуайт Пауъл.

Повторенията показаха, че няма контакт между двамата играчи, но Джеймс остана на земята за известно време. След това той довърши сблъсъка и помогна за обрата от 27 точки пасив, като вкара 11 от своите 26 точки в последната част. След мача обаче, накуцваше сериозно с десния крак.

На този етап предстоят нови тестове, които трябва да установят колко точно е сериозна травмата, но очакванията са ЛеБрон да бъде извън залите за известно време и да пропусне серия важни мачове.

Езерняците водят битка за топ 10 на Запад, като са с баланс 29-32, но без Джеймс отговорността в нападение ще падне най-вече върху Антъни Дейвис.

Ето и резултатите от деня: Шарлът – Детройт 117:106 (Ламело Бол получи фрактура на глезена и вероятно ще а аут до края на сезона), Филаделфия – Маями 99:101, Ню Йорк – Бостън 109:94 (6-а поредна победа за Никс, Джейсън Тейтъм бе изгонен), Ню Орлиънс – Орландо 93:101 (5-а загуба в 6 мача за Пеликанс).

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
ЕКШЪН В ПИК TV! Искрен Митев забрави за мазното кафе на Христо Иванов в скута на Пеевски, усуква за Коралгейт (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Искрен Митев забрави за мазното кафе на Христо Иванов в скута на Пеевски, усуква за "Коралгейт" (ВИДЕО)