BG EN

Лоши условия за туризъм в планините

Животът днес

Лоши условия за туризъм в планините

5386
на 27.11.2013
Лоши условия за туризъм в планините
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Условията за туризъм в планините не са подходящи за туристи, съобщиха от Планинската спасителна служба към Българския червен кръст.

препоръчано

В по-високите части на планините времето е мъгливо, вали сняг, а температурите са от -1 до -6 градуса. По билото на Стара планина снежната покривка е от 15 до 30 сантиметра, мъгливо е. На връх „Ботев” духа бурен вятър, в по-ниските части – умерен вятър. Тук не се препоръчва на туристите да излизат в планините, докато не утихне времето. По другите курорти все още превалява слаб сняг, с температури -5, -3, -1. Тук духа слаб вятър, а снежната покривка е 10 см, като най-много има сняг на Пампорово - 25 см.

От Планинската служба препоръчват туристите да се да се разхождат в най-ниската част на планините, да са на завет, да не се правят дълги преходи, защото все пак мъгла и времето е променливо. Съоръженията никъде не работят. През изминалото денонощие не е имало инциденти с туристи. 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК