"Луд" мач! Мъри триумфира с титла, а Гришо...

89327
на 09.10.2016
Луд мач! Мъри триумфира с титла, а Гришо...

"Луд" мач! Григор Димитров и Анди Мъри направиха истински тенис-спектакъл. Двамата показаха страхотна игра в спор за титлата на турнира в Пекин. Мъри триумфира, но и Гришо заслужи аплодисментите на публиката.

6:4, 7:6 (2) за Анди.

За жалост на Димитров, двубоят започна с много силна игра на Анди Мъри. Ранен пробив за британеца, още в първия гейм и сериозна мобилизация на Мъри при собствените му подавания. Григор изпита трудности на сервис и при 2:4, но до брейк не се стигна. Така хасковлията остана близо до опонента си в резултата. Здрава битка на корта. Нови разменени подавания и пасив с 4:5 за родния тенисист. При последвалото решаващо за частта подаване Анди Мъри удържа сервиса си и поведе в сетовете - 1:0. Световният номер 2 в тенис-ранглистата при мъжете показа невероятни отигравания, а Димитров също впечатли с класа и огромно желание.

Във вторият сет при 1:1 Мъри имаше възможност да осъществи пробив, но Димитров с виртуозни точки съумя да удържи сервиса си - 2:1 гейма за хасковлията.

"Давай, Гришо!", огласи корта, сериозна подкрепа от родни фенове за Григор.

При 2:1 в частта родният тенисист затрудни Анди Мъри, но до брейк не се стигна. А при 2:2 британецът проби. Димитров е в "нокдаун" на корта, дали е способен на обрат?

Григор вдигна темпото и затрудни Мъри в следващия гейм, но световният номер 2 при мъжете в тениса удържа подаването си. След геймове за сервиращите се стигна до 4:5 и тогава Димитров удари с всичка сила! Пробив на нула! 5:5 хасковлията остана в мача!

Последва размяна на геймове и решителен тайбрек. Там Анди показа по-здрави нерви и победи в срещата, триумфирайки с титлата на турнира. Балансът в мачовете между Мъри и Григор е 8:3 успеха в полза на Анди.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)