ЛУДА НОЩ В РАЗГРАД: Лудогорец срази Рома на старта в Лига Европа

Епицентър

35867
на 08.09.2022

Шампионът на България Лудогорец започна по мечтан начин тазгодишната си европейска кампания. Разградският тим победи с 2:1 най-високо ранкирания отбор в групата си в Лига Европа – Рома, при домакинството си на "Хювефарма Арена".

Това стана, след като Каули Оливейра в 72 минута порази вратата на отбора, воден от Жозе Моуриньо, но в 86 Елдур Шумородов изравни резултата в Разград. Едно от новите попълнения на "орлите", което влезе като резерва – Нонато, обаче поведе Лудогорец повторно в резултата, за да сложи точки на спора между двата тима в България.

Срещата в Разград стартира при солидно темпо пред препълнения до дупка "Хювефарма Арена". В третата минута на срещата "орлите" имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Рома, но реферът от Англия не отсъди нарушение.

При следващата атака Кирил Десподов получи вляво и се озова "очи в очи" с Миле Свилар.

Българинът сякаш опита да подаде към връхлитащия Текпетей, който не успя да засече, макар Десподов да имаше чудесна възможност да шутира към италианската врата.

В 32 мин. Сисиньо надигра вляво Зеки Челик и центрира за Тиаго, който опита да атакува топката, но вратарят на Рома - Свилар, боксира встрани.

При ъглов удар малко преди почивката, Джанлука Мансини отправи удар с глава, но топката срещна левия страничен стълб на вратата зад Серджио Падт. В 38 мин. Дибала отправи много силен удар от воле с левия си крак, а Недялков с глава самопожертвотелно спря мощния удар от аржентинеца.

В 72 минута Лудогорец откри резултата на именития си съперник, след като Алекс Фон Витри пропусна елегантно топката за връхлитащия Каули. Бразилецът напредна към наказателното поле на Рома, като нито един бранител на "вълците" не го атакува и шутира с левия крак, пращайки топката във вратата за 1:0.

Само 120 секунди след това Лудогорец можеше да пирува за втори път, след като стъписа Рома. Текпетей получи вдясно и видя непокрития в наказателното поле на гостите Каули. Той шутира от движение, ала този път встрани. Рома направи натиск в търсене на изравняване на резултата и поиска дузпа в 84-ата минута, но претенциите от италианците не бяха уважени от Крейг Поусън, който посочи ъглов удар.

След него отбраната на Лудогорец се пропука, но за щастие на Шимунджа и хората му не допуснаха гол, след като Лоренцо Пелегрини беше оставен абсолютно непокрит на два метра от голлинията и стреля с глава, но неточно.

Напорът на "вълците" даде за тях нужния резултат в 86-ата минута, когато резервата Елдур Шумородов беше оставен непокрит в наказателното поле на "орлите" и стреля с глава в долния ляв ъгъл на Падт - 1:1.

Две минути преди края обаче българският шампион организира много солидно нападение и Нонато получи в наказателното поле на Рома. Бразилецът финтира бранител на "вълците", след което шутира по диагонала, за да поведе отново Лудогорец напред в резултата. В добавеното време отново Нонато беше близо да вкара, но изстрелът му профуча край напречната греда на Свилар.

ЛУДОГОРЕЦ – РОМА 2:1