"Лудо" състезание за Розберг и Хамилтън, Рикардо триумфира

Формула 1

12819
на 02.10.2016
Лудо състезание за Розберг и Хамилтън, Рикардо триумфира

Болидите на "Ред Бул" триумфираха в старта от Формула 1 за Голямата награда на Малайзия.

Състезанието на пистата "Сепанг" бе спечелено от Даниел Рикардо. Той финишира с време от 1.37:12,776 часа. Втори, с изоставане от 2,443 секунди, остана съотборникът му Макс Верстапен.

За място на почетната стълбичка се пребори и пилотът на "Мерцедес" Нико Розберг. Нико изостана в началото на състезанието, когога след сблъскване с Фетел, Розберг се озова на края на колоната.

Кими Райконен с "Ферари" завърши четвърти, а двукратният световен шампион Фернандо Алонсо с "Макларън" остана на седмото място, правейки силно състезание

Актуалният световен шампион Люис Хамилтън с "Мерцедес" водеше убедително , но отпадна в 41-ата обиколка заради проблеми с двигателя на болида си.

Четирикратният световен шампион Себастиян Фетел с "Ферари" отпадна още на първия завой на състезанието, след като се вряза в болида на Розберг.

Нико вече отваря сериозна преднина пред Люис в битката за титлата, в заключителните моменти от шампионата. Към момента Розберг вече е фаворит за триумф в края на сезона.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)