Лудогорец завърши лагера в Австрия с победа (СНИМКИ)

7801
на 03.07.2017

Отборът на Лудогорец завърши лагера в Австрия с успех. Играчите на Георги Дерменджиев победиха с 2:0 тима на Ахмат (Грозни). Попаденията за "орлите" реализираха Вандерсон (24) и Марселиньо (54). Шампионите на България надиграха тотално футболистите на Олег Кононов и заслужено триумфираха в последната проверка на австрийска земя.

Самият двубой започна много добре за “орлите”. Първата интересна ситуация дойде още във втората минута, когато Вандерсон проби отляво и центрира в наказателното поле към Джоди Лукоки, който обаче не успя да засече добре топката, предава Спортал. Секунди по-късно отново Лудогорец направи отлична атака. Марселиньо и Сисиньо разиграха кълбото, вторият се озова на стрелкова позиция, но крайният бранител не успя да завърши атаката на шампионите.

В 11-ата минута Лукоки направи нов сериозен пропуск. Капитанът на "зелените" Марселиньо центрира удобна топка към крилото, но 24-годишният футболист стреля изключително неточно, пращайки с глава кълбото в аут.

Логичното се случи в 24-ата минута, когато Сисиньо се пребори за една топка отдясно и веднага центрира в наказателното поле, където на чиста позиция бе Вандерсон, който с лекота търкули топката в мрежата на Гудиев.

В 33-ата минута прехвърчаха искри между голямата звезда на шампионите Джонатан Кафу и Олег Иванов. Футболистите на двата състава се сдърпаха, но реферът успя да потуши напрежението. След тази ситуация нещата на терена не се промениха, като тимът на Георги Дерменджиев продължи да диктува темпото в сблъсъка.

Второто полувреме стартира с нов скандал на терена. Този път главни действащи лица бяха Козмин Моци и Митришев. Малко след тази ситуация се стигна и до втория гол във вратата на Ахмат. В автор на попадението се превърна Марселиньо, който матира вратаря на руснаците за втори път.

В 55-ата минута играчите на Олег Кононов успяха да сътворят първата си прилична атака. Мирзов пробва рефлекса на Хорхе Браун, който обаче показа класа, избивайки топката в ъглов удар. В 80-ата минута "орлите" бяха близо до трети гол. Вандерсон проби и намери в наказателното поле Козмин Моци, който технично се опита да пусне кълбото към Марселиньо, но румънският бранител сбърка и не успя да се превърне в асистент на бразилския капитан на Лудогорец.

В 87-ата минута резервата Седаев бе близо до гол във вратата на Браун. Той стреля технично, но опитът му нацели страничния стълб. В последните секунди Раванели засече центриране от корнер, но топката мина встрани от целта. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

Днес "орлите" се прибират в България след двуседмичен лагер в Австрия. До началото на сезона шампионите ще се готвят в Разград. На 7 юли отборът ще изиграе два контролни мача, а на 12 юли гостува на Жалгирис в двубой от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - АХМАТ (ГРОЗНИ) 2:0