"Лудогорец" и "Левски" се бетонираха на първо и второ място

15456
на 23.04.2016
Лудогорец и Левски се бетонираха на първо и второ място

Отборите на Левски и Лудогорец играят при резултат 0:0 в мач от 30-ия кръг на "А" група. Преди срещата Андрей Аспарухов, син на легендата Георги Аспарухов, официално откри Сектор "А", който изненадващо не се напълни до краен предел.

Негова компания му правеха синовете на Христо Йовов и Станислав Ангелов. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на бащата на Веселин и Йордан Минев - Милчо Минев, който почина в началото на седмицата.

"Гордост, чест, вековна слава - история не се купува и не се продава и Левски - това е България", бе транспаранта на хореографията на препълнения Сектор "Б", който бе оцветен в синьо, а също и с бяло-зелено-червено с образа на Апостола.

Още в първите минути Натанел и Сашо Александров бяха санкционирани в жълто. "Орлите" първи стигнаха до положение. В 17-ата минута Нар пропусна, а в 24-ата минута Георги Терзиев смени Керчев и две минути по-късно се размина на сантиметри от гол. Бранителят скочи след корнер, но прати топката над гредата.

"Сините" станаха по-активни, като Прохазка стреля няколко пъти отдалеч. При една от ситуацията Владо Стоянов се намеси, след това Минев изби преди Краев да отбележи. Малко преди края на първата част Лукин с глава пропиля най-добрата възможност.

Втората част започна с положение на гостите. В 50-ата минута отлична проява на Боян Йоргачевич спаси домакините. Сръбският вратар се намеси след бърза контраатака на Кафу,а след това Саша стреля в аут.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Божидар Краев, Мигел Бедоя, Франсис Нар, Венцислав Христов

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Венцислав Керчев, Козмин моци, Натанел Пимента, Лукас Саша, Светослав Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудио Кешеру

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)