Лудогорец и Локо (Сф) спукаха топката на пясъчника в "Надежда"

9802
на 13.04.2015
Лудогорец и Локо (Сф) спукаха топката на пясъчника в Надежда

Локомотив (София) и Лудогорец не успяха да се победят в дербито на 25-ия кръг на "А" група. На ужасяващия терен в квартал "Надежда" двата тима не успяха да си отбележат гол, а и положенията пред двамата вратари бяха твърде малко.

Така статуквото на върха се запази същото, каквото беше и преди кръга, след като и трите битки в челната шестица завършиха наравно. Лудогорец е лидер с шест точки преднина пред ЦСКА, а Локомотив София остава трети.

Все пак разградчани могат да съжаляват повече за изпуснатия успех, тъй като гол на Козмин Моци в 76-та минута беше отменен заради нарушение. Редица повторения обаче показаха, че може би в тази ситуация фаул на румънеца нямаше.

Мачът започна със спорно положение още в 4-та минута. Тогава след центриране на Елтон дош Реиш и отклоняване на топката от Антонио Ливраменто, Козмин Моци игра с ръка в наказателното поле. Но ударът беше от няколко сантиметра и Николай Йорданов нямаше как да даде дузпа в тази ситуация.

След това двата тима се отдадоха на здрава битка в средата на терена и положенията бяха твърде малко. В 11-та минута домакините имаха хубав шанс да открият, когато Влади Романов беше изведен зад защитата на Лудогорец, но той реши да върне към дузпата, но топката беше изчистена.

Малко след това и гостите реагираха с изстрел към вратата на Божидар Митрев, но Жуниор Кишада не успя да затрудни стража на "червено-черните". В 25-та минута и Жуниор Кайсара стреля опасно, но топката прелетя в аут.

Битката продължаваше с пълна сила и в крайна сметка ужасяващият вид на терена можеше да доведе до попадение в мрежата на домакините. В 35-та минута Траян Траянов върна към вратаря, но в последния момент топката подскочи от неравност и прескочи крака на Митрев. В крайна сметка тя излезе в корнер, но на няколко сантиметра от гредата.

До почивката още Дани Абало и Върджил Мисиджан имаха нещо като шансове да се разпишат, но не бяха точни. Йордан Тодоров пък се засуети при една от малкото хубави атаки на "червено-черните" точно преди почивката и я пропиля. Така полувремето завърши без отбелязани голове.

Веднага след почивката и Антонио Ливраменто имаше шанс да се разпише, но ударът му от наказателното поле излезе в аут. Така се стигна до 56-та минута, когато дойде и най-чистият шанс до този момент в мача.

Тогава Жуниор Кишада намери зад защитата Браян Ангуло и колумбиецът с мощен шут не можа да преодолее Божидар Митрев, който отрази диагоналния му удар с крак в корнер.

След това битката в центъра продължи, а положенията бяха твърде малко. Тогава при един корнер Козмин Моци надскочи Траян Траянов и стреля с глава. Топката тупна пред Божидар Митрев, който не се намеси добре и тя се оплете в мрежата му. Реферът Николай Йорданов обаче видя нарушение и отмени попадението.

Отговорът на Локо дойде почти веднага. В 79-та минута Даниел Генов получи хубава топка в наказателното поле и стреля силно, но ударът му рикошира в страничната греда и излезе в аут.

В крайна сметка това беше и най-хубавото положение до края и освен битка в центъра и няколко разбърквания, друго интересно нямаше. Лудогорец беше по-активният тим, но не успя да се разпише и мачът завърши 0:0.

Така разградчани запазиха дистанцията пред преследвача ЦСКА на шест точки, а третият Локомотив София изостава на осем от върха. /гонг

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)