Лудогорец помилва само с 3 гола ирландския Шамрок Роувърс

4147
на 20.07.2022

Лудогорец победи с 3:0 Шамрок Роувърс в мач №25 за ирландския тим в най-престижния клубен турнир Шампионска лига.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

В първия двубой от втория квалификационен кръг на турнира това беше най-малкото, с което българите можеха да изпратят гостите си, след като само през първото полувреме Лудогорец вече имаше двуцифрен брой опити за гол срещу 0 за Шамрок. В същото време превъзходството на възпитаниците на Анте Шимунджа и при владеенето на топката бе над 67%.

Логично, в 25-ата минута Сисиньо получи топката на лявото крило и я върна към Каули Оливейра, който центрира в наказателното поле, където Пиерос Сотириу отново с глава вкара за 1:0. Само 10 минути по-късно Рик Джонатан шутира, но защитник изби пред голлинията на Шамрок. При добавката обаче отново Сотириу бе точен за 2:0. В 36-ата минута пак той реализира трети гол, но той не бе зачетен заради засада.

През втората част темпото се забави и головите положения липсваха. В 82-ата минута Греъм Бърк стреля, но вратарят Серджио Падт изби при най-чистото за Шамрок в мача.

В последните секунди на двубоя Игор Тиаго вкара последното попадение за българския шампион.

Ако елиминират ирландците, "орлите" ще играят с хърватския гранд Динамо (Загреб) или македонския Шкупи в третия квалификационен кръг. Първият мач в Загреб изненадващо завърши 2:2.

Ирландският шампион спази традицията и не стигна до успех като гост в турнира, като в 13 визити в надпреварата е записал 4 равенства и 9 загуби, при голова разлика 5:20.
Цялостният баланс на Шамрок в турнира е 25 мача, 3 победи, 7 равенства и 15 загуби при голова разлика 14:38, което предполага и лесен реванш за Лудогорец, който ще бъде на 26 юли от 22:00 ч. в Дъблин.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)