Лудогорец празнува титлата с разгром

6262
на 11.05.2016

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Лудогорец и Пирин (Благоевград) играят при 4:1 в мач от 33-ия кръг на "А" група. Първото голово положение бе пред вратата на домакините. В 8-ата минута Благов центрира към Мартин Тошев, който стреля с глава от 6-7, но не улучи вратата, пазена от Аргилашки. Само три минути по-късно Лудогорец откри резултата. Дяков стреля от 20 метра, Костов изби топката, но при добавката Андрей Препелица вкара първия си гол с екипа на орлите в "А" група.

В 14-ата минута Кишада бе близо да вкара втори гол във вратата на благоевградчани, но ударът му с глава излезе в аут. Това се случи в 22-ата минута, когато Кишада подаде към Кешеру и след шут от 12-13 метра румънецът разстреля Костов за 2:0.

Двете попадения не успокоиха разградчани и в 25-ата минута Костов първо спаси опасен шут на Кешеру, а след това отрази и добавката от малък ъгъл на Вандерсон.

В 31-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Натанаел центрира отляво и Козмин Моци вкара от малък ъгъл с глава. Секунди преди да изтече редовното време на първата част Вандерсон се разписа с шут от 23 метра за 4:0.

След почивката Лудогорец намали темпото, а с това и головите положения. Все пак в 67-ата минута Препелица можеше да вкара ново попадение, но шутът му с десния крак излезе в аут. Пирин отговори със силен шут на Бенгюзов от фаул, който Аргилашки боксира.

В 80-ата минута и Натанаел опита да запише името си сред голмайсторите, но фалцовият му шут с десния крак бе избит от Костов. Минута по-късно Пирин намали на 4:1. Даниел Генов нахлу отляво в наказателното поле на домакините и с техничен изстрел покрай Моци не остави шанс на Аргилашки.

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Георги Аргилашки, Натанаел, Венцислав Керчев, Козмин Моци, Сисиньо, Андрей Препелица, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Вандерсон, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Г. Дерменджиев