Лудогорец с 11-та поредна победа, Марселиньо герой срещу "Ботев"

ЧАС ПИК

8985
на 03.04.2016
Лудогорец с 11-та поредна победа, Марселиньо герой срещу Ботев

Лудогорец победи "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в мач от 27-ия кръг от "А" група. Единственото попадение в срещата вкара героят от Португалия Марселиньо в 40-ата минута с глава, след центриране на Вандерсон.

Toва се оказа достатъчно на шампионите да постигнат 11-ата си поредна победа и да продължат серията си от 36 поредни домакинства без загуба.

Първата по-опасна атака бе пред вратата на гостите. След бърза атака Вандерсон излезе на стрелкова позиция, но не успя да се възполза. Крилото шутира, но топката срещна крака на играч на Ботев, който с намесата си предотврати опасността.

В 16-ата минута стражът Виктор Голас спаси почти сигурен гол. Витиня центрира отдясно, Джонатан Кафу се извиси и от няколко метра стреля с глава. Вратарят на "канарчетата" обаче демонстрира завиден рефлекс и изби.

В 21-ата минута Светослав Дяков изведе на добра позиция Клаудио Кешеру. Румънецът отправи силен удар без подготовка, но Голас за пореден път бе заел добра позиция и запази мрежата си суха.

В 24-ата минута пловдивчани бяха на крачка от гола. Владислав Стоянов тръгна да подава към свой съотборник, но Тодор Неделев пресече. Асът на Ботев потърси далечния ъгъл, но опитът му да реализира се оказа неуспешен.

В 36-ата минута пред вратата на Ботев се разрази истинска канонада. Първо Кафу влезе отдясно в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, но Голас се хвърли като котка и чукна топката, която застрашително летеше към състезател на "орлите". Няколко секунди по-късно последва изстрел на Витиня, но стражът на гостите отново бе на висота и не допусна кълбото да навести мрежата му.

Малко по-късно Дяков опъна мрежата, но реферът не зачете гола заради засада на Марселиняо, който преди това игра с топката. Положението обаче бе доста спорно.

В 40-ата минута перфектният до този момент Голас се предаде. Марселиньо забоде красив гол с глава, след остро центриране на Вандерсон.

В 49-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Ощипко видя за втори път жълтия цвят на картона и напусна принудително.

Пет минути по-късно Козмин Моци отправи атрактивен удар, който за жалост на румънеца бе париран със сетни усилия от Голас.

В 63-ата минута Венцислав Керчев отне и бързо подаде към Марселиньо, който от своя страна изведе Кешеру на голова позиция. Нападателят потърси далечния ъгъл, но кълбото профуча на сантеметри от левия стълб.

В 77-ата минута Кафу пропусна сам срещу вратаря.

В 78-ата минута Голас се опита да извади от игра Кешеру. Вратарят, който се понрави с отлични спасявания, изрита умишлено в главата румънеца, но най-скандалното е, че за зверският ритник не бе изгонен.

В 87-ата минута Лукас Саша не остана по-назад от своите съотборници и се нареди на опашката от пропускащи. Бразилецът бе изведен от Марселиньо очи в очи с Голас, но пропусна да сложи точка на спора.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)