Лудогорец с престижна победа над Фенербахче (СНИМКИ)

13579
на 10.11.2023

Лудогорец победи с 2:0 турския гранд Фенербахче в мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

Якуб Пьотровски вкара и даде преднина на шампионите с гол от над 20 метра в 18 минута. Антон Недялков асистира на поляка, който изстреля топката, а стражът на съперника Доминик Ливакович само я изгледа как лети към вратата му.

Попадението бе осмо за Пьотровски от началото на сезона във всички турнири. В 25 минута отново голмайсторът можеше да удвои, но този път Ливакович хвана кълбото. В 56 минута Миши Батшуай нацели напречната греда на вратата на Симон Слуга, като само късметът спаси 3-те точки за българския тим.

5 минути по-късно отново Батшуай стреля и след рикошет в тялото на защитник на Лудогорец топката премина покрай вратата на Слуга. В последните секунди на срещата Руан Секо се разписа за 2:0 след многоходова комбинация, хитра игра от страна на българския тим и асистенция на Аслак Фон Витри.

Успехът се дължи на допълнителната мотивация на българския шампион предвид опасността да отпадне от турнира, както и на тактиката на новия наставник на тима Георги Дерменджиев.

В другата среща от група "H" Нордселанд и Спартак (Търнава) завършиха 1:1.

В класирането в групата лидер е Фенербахче с 9 точки, втори е Нордселанд със 7. Българският тим запази шансовете си за излизане от групата, след като вече има 6 точки на третото място, а последен е Спартак Търнава с 1 точка.

В следващия кръг на 30.11 Лудогорец гостува на аутсайдера Спартак, а първият Фенербахче и вторият Нордселанд играят в другия двубой, предаде "Труд".

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете