Лудогорец удари Локо Сф като гост – 1:2

4085
на 25.09.2013

Лудогорец спечели с 2:1 при визитата си на Локомотив (София) в среща от 10-ия кръг на Нюз 7 А група и с 24 точки остава едноличен лидер. Така двукратните шампиони възстановиха аванса си от 4 точки пред Ботев (Пловдив).

Домакините опитаха да наложат контрол в началните минути, но действаха припряно и в 12-ата минута Роман Безяк едва не наказа грешка. Той открадна топката, тръгна към вратата на Валентин Галев, но се препъна и не нанесе удар.

Атаките на гостите продължиха и в рамките на 4 минути те отбелязаха два гола. В 23-ата минута Върджил Мисиджан отправи далечен удар към вратата на Галев. Стражът на Локомотив успя да избие топката, но тя попадна в Мишо Александров, който покрай

падналия вратар я прокара в мрежата. 3 минути по-рано Безяк пропусна да вкара във вратата на локомотивци.

В 29-ата минута Марселиньо покачи на 2:0 с удар от границата на наказателното поле. И точно когато изглеждаше, че Лудогорец контролира събитията на терена, 6 минути преди последния съдийски сигнал за първото полувреме, резултатът беше намален.

Това стана след атака на Гаел Нлундулу, който избяга от най-слабия в отбора на гостите- Шоко, подаде на Румен Трифонов и левият халф не сгреши срещу вратаря Стоянов.

Локомотив започна по-активно второто полувреме, а 4 минути след неговото начало попадение на Бранеков беше отменено заради засада. Пет минути по-късно отново централният защитник беше в центъра на събитията, но претенциите му за дузпа не бяха уважени.

Локомотив не успяха да наложат надмощие в последните 20 минути така, че да създадат реални голови положения.

Футболистите на Лудогорец контролираха повече топката и по този начин запазиха преднината си.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)