ЛУДОСТ НА "ГЕРЕНА": Левски с драматично равенство срещу Айнтрахт след фамозен гол в последните минути

26244
на 24.08.2023
ЛУДОСТ НА ГЕРЕНА: Левски с драматично равенство срещу Айнтрахт след фамозен гол в последните минути

Левски записа драматично равенство 1:1 срещу многомилионната селекция на Айнтрахт тази вечер. Двубоят бе първа среща от плейофите на Лига на конференциите.

Началото на мача се забави с 4 минути, тъй като имаше проблем с комуникацията между съдиите.

Двубоят започна кошмарно за сините. Айнтрахт излезе напред в резултата още в 6-ата минута. Асен Митков сбърка пред наказателното поле и позволи Ерик Дина Ебимбе да му отнеме топката.

Французинът отправи силен удар от около 15-20 метра, който Пламен Андреев спаси. Кълбото се озова в Марио Гьотце, който подаде към Рандал Коло Муани, който от десетина метра със силен шут вкара за 0:1.

Попадението беше прегледано от ВАР, но не беше открито нищо нередно, нито при отнемането на топката от Митков, нито при позиционирането на Гьотце в момента на удара на французина.

В 33-ата минута Рикардиньо трябваше да получи медицинска помощ, след като при единоборство с Хауге, при което нападателят извърши нарушение, норвежецът падна върху врата му.

В петата минута на добавеното време на мача Левски стигна до изравнителен гол. Точен беше влезлият като резерва Асими Фадига. Французинът получи от Кордоба на около 25 метра от вратата на Трап и с фантастичен шут направи германския национал безпомощен.

Левски - Айнтрахт Франкфурт 1:1

0:1 Рандал Коло Муани (6)

1:1 Асими Фадига (95)

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис (80 - 14. Илиян Стефанов), 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев /к/, 10. Асен Митков (68 - 37. Дарлан), 11. Джавад Ел Джемили (88 - 97. Асими Фадига) , 17. Уелтън, 9. Рикардиньо (68 - 22. Патрик-Габриел Галчев)

Айнтрахт: 1. Кевин Трап, 3. Уилям Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш (76 - 6. Кристиян Якич), 9. Рандал Коло Муани (67 - 18. Джесик Нганкам), 15. Елиес Скири, 23. Йенс Петер Хауге (67 - 36. Ансгар Кнауф), 24. Аурелио Бута, 26. Ерик Дин Ебимбе, 27. Марио Гьотце (76 - 29. Йеспер Линдстрьом), 35. Тута

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)