Лукаку и Азар сразиха Швеция, Белгия отново показа мощта си

3985
на 02.06.2014

Отборът на Белгия отново показа защо е считан за един от скритите фаворити на Мондиал 2014. "Червените дяволи" надиграха с 2:0 Швеция в контрола, играна в Стокхолм, и вдъхнаха нова доза оптимизъм на феновете си.

Головете отбелязаха Ромелу Лукаку и Еден Азар, а шведите играха без големия си лидер Златан Ибрахимович. Много силен мач направи Лукаку, който наскоро заби хеттрик за победата с 5:1 над Люксембург. Нападателят откри резултата в 34-ата минута след прецизен удар извън наказателното поле, направил безпомощен стража на "тре кронур" Андреас Исаксон. Вина за гола носи и централният защитник на шведите Андреас Гранквист, който подари топката на Аксел Витсел. Последва светкавичен пас към Лукаку и безмилостен удар. И през второто полувреме Белгия беше по-добрият отбор на терена. Футболистите на Марк Вилмотс доминираха в средата на терена и с лекота организираха опасни атаки.

При една от тях Азар и Дивок Ориджи направиха двойно подаване, след което крилото на Челси хладнокръвно отбеляза втори гол за гостите. Успехът на белгийците можеше да е и по-изразителен, но в добавеното време удар на Кевин де Брюин срещна гредата и излезе в аут. Домакините създадоха малко положения пред Тибо Куртоа. Преди почивката в предни позиции си партнираха Ола Тойвонен и Тобиас Хисен, а през втората част в игра се появи и ветеранът Йохан Елмандер, но никой от тях не можа да намери път към вратата на Белгия. /sportal.bg

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)