Лукойл Академик се озори срещу младия състав на Левски за Купата

Баскетбол

3858
на 18.02.2016

Големият фаворит Лукойл Академик се класира за полуфиналите на Купата на България, след като записа изключително труден успех над Левски 2014 с 88:72 след обрат.

Много младият състав на „сините“, воден от Мануел Марков, направи невероятно силно първо полувреме и водеше с 52:41. Играчите на Тони Дечев стигнаха до успеха след силно второ полувреме и стабилна игра в защита, която позволи на Левски 2014 да вкара само 20 точки след почивката.

Донел Тейлър бе най-полезен за победителите с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции. Асен Великов добави 13 точки и 6 борби, а Павлин Иванов завърши с 12 точки и 4 борби.

Капитанът на „сините“ Алекс Симеонов направи дабъл дабъл - 25 точки и 10 борби. Станислав Славейков се отличи с 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев се отчете с 11 точки и 7 борби.

На полуфинала в събота от 17:00 часа Лукойл Академик ще се изправи срещу победителя от мача между домакина на финалната фаза на Купата на България Балкан и Черно море Порт Варна.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)