4749
на 13.10.2015
Лъвовете не издържаха в Дания, но битката за Евро 2017 продължава

ПИК с нов канал в Телеграм

Младежкият национален отбор на Дания победи България с 1:0 в мач от евроквалификационна група "5".

Малките ни „лъвчета”, водени от Антони Здравков, обаче все още са лидери в групата с актив от 9 точки след 5 изиграни двубоя. Дания пък е на 4-о място във временното класиране с 4 точки. Голмайстор в срещата бе Андрю Хюлсагер. Той вкара в 71-та минута и така даде аванс на домакините.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима имаха своите шансове да поведат в резултата, но така и не се възползваха от тях. Антонио Вутов, Гамаков и Кристиан Малинов бяха близо до попадение за България, но не успяха да преодолеят датския вратар Хьойберг. За домакините в 20-ата минута Кенет Зохоре стреля от около 25-26 метра от фаул, но топката попадна право в ръцете на стража Китанов.

След почивката домакините доминираха напълно след няколко пропуска, дело на Холст, Андерсен и Зохоре, стигнаха до гол в 71-ата минута, когато българските бранители не успяха да изчистят както трябва топката и тя попадна в Андрю Хюлсагер, който вкара за 1:0. Малко след това пък Андерсен пропусна да удвои преднината на Дания, след като топката срещна лявата греда. До края на мача Малинов на два пъти имаше възможност да изравни, но в първия случай шутира покрай вратата, а в последните секунди негов удар бе блокиран от защитник на точката на дузпата.

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)