"Лъвчетата" със загуба на старта на Евро 2017

29043
на 03.07.2017
Лъвчетата със загуба на старта на Евро 2017

Националният отбор на България до 19 години стартира със загуба участието си на Европейското първенство в Грузия. Селекцията на Ангел Стойков отстъпи с 0:2 от Англия, след като допусна два гола, буквално от съблекалнята на стадион "Михаил Месхи 2" в Тбилиси. Първо плеймекърът на Челси Мейсън Маунт бе точен в първата минута, а след това Райън Сесеньон в 48-ата минута удвои пред 1500 зрители по трибуните.

Между двете попадения родните таланти пропусна четири възможности за гол през първото полувреме, където категорично надиграха своите връстници. Първо удар на Петко Христов с глава в 5-ата минута ле избит от голлинията. След това вратарят Аарън Рамсдей спаси изстрели на Иван Тилев и Петко Христов, а Калоян Кръстев с глава се размина с изравняване. Удар на Йорданов също бе спасен, а сантиметри не достигнаха на Кръстев да засече топката с глава.

Второто полувреме започна отново отлично за англичаните, в 48-ата минута 17-годишният талант на Фулъм Сесеньон се разписа.

Както е известно, Димитър Шейтанов бе вратар на "лъвовете", след като капитанът Даниел Наумов е наказан. Интересното е, че България нямаше  резервен страж срещу англичаните, тъй като групата е от 18 играчи, а родният щаб може би логично реши да не взима трети вратар, за да не губи полеви играчи за трите мача. Правилата са такива, че само 18 състезатели могат да бъдат картотекирани. Все пак играчът на Септември Мариян Димитров бе записан като втори страж. Халфът Ивайло Найденов бе капитан в този мач.

Освен Наумов, Георги Русев също е наказан за тази среща. Стойков заложи на по трима представители на Славия и Септември, по двама са от Левски и ЦСКА-София, а последният е от Лудогорец.

Селекционерът на англичаните Кийт Даунинг пък заложи на четирима футболисти от Челси, двама от Фулъм, а същото така на по един от Тотнъм, Борнемут, Астън Вила, Ипсуич и Нотигам. Талантливият Райън Сесеньон, който е едва на 17 години, но вече титуляр във Фулъм, където се разписа пет пъти в 25 мача през този сезон, действа отляво за островитяните.

Президентът на БФС Борислав Михайлов пристигна в Тбилиси специално за мача, като гледа срещата в компанията на Венци Стефанов и Емил Костадинов.

Стойков смени Ковачев и Йорданов с Георги Янев и Станислав Иванов в 54-ата минута. Първите минути това даде резултат, тъй като топката бе повече в българския отбор, но с всяка изминала минута родните таланти губеха свежест и сила. Англичаните разчитаха на контраатака, като пропуснаха да завършат две-три бързи атаки. Няколко сантиметра не стигнаха на Калоян Кръстев да засече хубаво топката с глава, а Тилев пробва несериозен изстрел отдалеч.

Ивайло Клементов влезе на мястото на Добрев в 76-ата минута. Рикетс пък влезе вместо Сесеньон, пише "Спортал".

Янев стреля далеч, а Найденов в 83-ата минута с глава не уцели вратата. В 85-ата минута България с основание иимаше претенции за дузпа за игра с ръка на Дасилва при центриране на Лясков.

БЪЛГАРИЯ  - АНГЛИЯ 0:2