BG EN

Македонски политик: Борисов и Плевнелиев веднага да се извинят

Балкани

Македонски политик: Борисов и Плевнелиев веднага да се извинят

4255
на 09.11.2012
Македонски политик: Борисов и Плевнелиев веднага да се извинят
    Редно е българският президент Росен Плевнелиев и премиерът Бойко Борисов да се извинят пред Музея на Холокоста в Скопие и в село Ваташа за престъпленията на територията на Македония по време на фашистката окупация през 1941-1944 г. , както все още наричат българското управление във Вардарска Македония. Това заяви за македонската агенция Максфакс бившият македонски външен министър Слободан Чашуле. Според политика, това извинение е важно, за да могат Скопие и София за подобрят и развият отношенията си, а и за авторитета на България в Европейския съюз. Чашуле подчерта, че скритият мотив на българските политици са териториални и етнически претенции към Македония, което е по-страшно дори от конфликта с Гърция заради името. Бившият министър се е подразнил от изказването на Плевнелиев, че Македония трябва да спре антибългарската кампания, а Борисов се е скарал на Скопие, че заради добрината на българите към македонците са ни изкарали фашисти. За Чашуле тази подмяна на фактите е само „игричка“ за вътрешна българска употреба, която пред Брюксел няма да мине.        
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК